PRIZNANJE ZA 278 NAJTALENTOVANIJIH: Najuspešniji mladi ljudi dobili novčane nagrade od grada
KAO i ranijih godina Leskovac je, povodom školske slave Sveti Sava, dodelio novčane nagrade najuspešnijim učenicima, studentima, umetnicima i sportistima, a za ove namene je iz gradskog budžeta izdvojeno oko 8,7 miliona dinara.
Foto: GU Leskovac
Za izuzetne rezultate u školovanju i osvojene nagrade na republičkim i međunarodnim takmičenjima nagrađeno je 278 mladih ljudi, a priznanja su im uručena u sali leskovačkog Narodnog pozorišta.
Gradonačelnik Leskovca je i ovoga puta istakao da je to najpametnije i najbolje izdvajanje para iz budžeta lokalne samouprave i dodao da je privilegija biti u društvu nagrađenih „jer su ponos svojih roditelja i profesora, ali i čitavog Leskovca“.
- Vi ste sadašnjost na koju smo ponosni i budućnost u koju verujemo. Osnaživanje mladih je naš prioritetni zadatak, jer su oni stub za napredak našeg grada i društva u celini – ocenio je Cvetanović.
NAGRADE OD 20 DO 40 HILjADA DINARA
Prva mesta na republičkim takmičenjima nagrađena su sa po 30, a druga i treća sa po 20 hiljada dinara koliko je pripalo i sportistima u zavisnosti od njihovog rezultata. Oni koji pohađaju seminare u „Petnici“ dobili su od 15 do 30 hiljada dinara, dok je studentima, u zavisnosti od prosečne ocene koja se kreće od devet do čiste desetke, pripalo po 40, 35 odnosno 30 hiljada dinara.
Ovakva priznanja Leskovac, kroz svoj Fond za mlade talente, dodeljuje od 2013. godine dva puta godišnje. Za Dan grada, 11. oktobar, i na Svetog Savu. Do sada je jednokratne novčane nagrade dobilo oko 3.700 pojedinaca, a iz gradske kase je ukupno izdvojeno čak 109 miliona dinara. Za nosioce Vukove diplome lokalna samouprava svake godine organizuje i besplatnu ekskurziju kako bi omogućila da se upoznaju sa lepotama Srbije.
Preporučujemo
PRIZNANjE ZA DOPRINOS OBRAZOVANjU: Gradonačelnik Leskovca dobitnik Svetosavske nagrade
27. 01. 2021. u 17:23
BOGATIJA ŠKOLSKA BIBLIOTEKA: Gradonačelnik Kraljeva posetio osnovce u selu Dragosinjci
27. 01. 2021. u 17:19
VENECUELA TONE U HAOS: Poznato ko je uhapsio Madura, cure prvi detalji (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 11:37
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
OVO SU KRILI: Isplivala dugo čuvana tajna Ane i Bastijana
RAZVOD Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera bila je jedna od glavnih vesti prethodne godine.
02. 01. 2026. u 08:40
Komentari (0)