STAZOM PETRUŠKIH MONAHA: Planinari oživeli kanjon reke Crnice (FOTO)
LjUBITELjE prirode i rekreativce kao i svakog proleća dočekale su sređene pešačke staze kroz kanjon reke Crnice u paraćinskoj opštini.
Foto: Fejsbuk/Petrus Zabrega
Za to su se pobrinuli pedantni entuzijasti iz zabreškog udruženja „Petrus“, koji su takođe evidentirali da je ovog vikenda kanjon pohodila 151. po redu organizovana grupa planinara, i to iz Planinarsko-smučarskog društva „Horizont“ iz Kruševca.
U ovoj grupi bilo je puno mališana koji su se kretali popularnom „Stazom petruških monaha“ od Buljana do Zabrege preko Klošanskog vrha i Petrusa, te od Zabrege do Ravanice.
Za 7. april najavljen je dolazak još jedne organizovane grupe iz PD „Krug“ Beograd.
Preporučujemo
MOSTOVI SARADNjE: Smederevo okuplja delegacije iz regiona pred "Nušićeve dane"
08. 12. 2025. u 13:21
BEZ STRUJE SUTRA DEO PARAĆINA: Najavljeni radovi na niskonaponskoj mreži
07. 12. 2025. u 23:15
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)