ZRENJANIN KANDIDAT ZA SRPSKU PRESTONICU KULTURE: Grad- simbol i identitet
TOKOM priprema za kandidaturu Zrenjanina za prestonicu kulture Srbije i promovisanja identiteta grada. u sklopu tradicionalne kulturno-zabavne manifestacije Dani piva, koja se po 38. put održava, u utorak 8. avgusta u 20 časova u galeriji Asocijacije likovnih umetnika Zrenjanina, otvara se izložba pod nazivom “Grad- simbol i identitet”, na kojoj će biti izloženi radovi likovnih umetnika iz Zrenjanina.
B.G.
- U ozbiljno poodmakloj fazi priprema smo kandidature za srpski prestonicu kulture 2024. godine i pokušavamo da odredimo moguće gradske simbole, ili više njih, koji predstavljaju identitet grada - napominje dr Rastko Stefanović, akademski slukar i predsednik ALUZ-a, uz napomenu da izloženi radovi na predstojećoj izložbi mogu biti odgovor na ’’zavičajnu’’ temu i inspiracija i polazište za neka dalja rešenja.
- Svi radovi su asocijacije na Zrenjanin, od intimnih doživljaja do kolektivnih halucinacija, kritični ili idilični pogledi na istoriju i sadašnjost grada, znakovi, simboli suveniri ili antisuveniri - poručuju iz ALUZ-a, uz srdačan poziv ljubiteljima likovne umetnosti, da pogledaju zanimljivu izložbu.
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)