„MOJ PRVI SMEČ“: U Kikindi organizovan turnir u odbojci za dečake
Dečaci iz Bašaida kod Kikinde i Lazareva i Kleka kod Zrenjanina učestvovala su danas na turniru u odbojci koji je održan u fiskulturnoj sali OŠ „1. oktobar“ u Bašaidu.
Foto: Grad Kikinda
Takmičenje je deo projekta „Odbojka zove - Moj prvi smeč“ koji je, pre dve godine, pokrenuo Odbojkaški savez Srbije. Grad Kikinda mu se pridružio prošle godine. Turnir se realizuje radi popularizacije odbojkaškog sporta kod dečaka:
- Zadovoljstvo nam je da je za dve godine u projektu učestovalo više od 2.000 dečaka u 50 gradova naše zemlje. Pre mesec dana su dečaci iz Bašaida bili u Zrenjaninu, a potom su, prijateljskim mečom, Zrenjanici uzvratili posetu. Kroz odbojkašku igru pokušavamo da pokažemo šta su dečaci naučili u prethodnih pet meseci, pošto je ovo prvi put da oni učestvuju na turniru - izjavio je Zoran Olajić, menadžer projekta „Odbojka zove - moj prvi smeč“.
Predsednica Sportskog saveza Kikinde Jelena Čudanov i predsednik Školskog sportskog saveza Marko Terzin nadaju se da će odziv dečaka biti dobar i u drugim selima.
- Grad i Sportski savez uvek će podržati manifestacije i projekte u kojima se deca uključuju u sport. Naša saradnja sa Odbojkaškim savezom Srbije je na visokom nivou. Ove godine ponovo će u Kikindi biti održan kamp „Moj prvi smeč“ i smatram da će projekat tako još više doprineti populrizaciji odbojke, ali i sporta uopšte - rekla je Čudanov.
Na turniru je održana utakmica u „smeč bolu“, koji predstavlja kombinaciju tenisa i odbojke. Za dečake je važno da je ovo besplatna škola odbojke, koja traje šest meseci.
- Odbojkaški savez Srbije obezbedio je i besplatnu opremu. Organizovana su tri treninga nedeljno i nekoliko prijateljskih utakmica – naveo je predsednik Školskog sportskog saveza Marko Terzin.
Preporučujemo
RADNO VREME KAO NEDELjOM: Novosadske pijace za Božić rade od 6 do 14 časova
05. 01. 2026. u 12:50
OPREZ KROZ KLISURU IBRA: U kraljevačkom kraju sneg nije izazvao nevolje
05. 01. 2026. u 12:48
DALjE RUKE OD GRENLANDA! SVE GORI U EVROPI NAKON OTMICE MADURA: Reakcije evropskih lidera razbesneće Trampa
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 13:58
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)