DOBROVOLJNO DAVANJE KRVI: U Negotinu prikupljene 32 jedinice krvi
CRVENI krst Negotin je u saradnji sa Zavodom za transfuziju krvi iz Niša uspešno realizovao još jednu akciju dobrovoljnog davanja krvi.
foto: S.M.Jovanović
Prvoj decembarskoj akciji dobrovoljnog davanja krvi u Negotinu odazvala su se 33 davaoca koji su donirali 32 jedinice krvi. Među dobrovoljnih davaocima su bile dve žene, a zabeležena su i četiri prva davanja.
-Za 110 jedinica smo već premašili godišnji plan a do kraja godine imaćemo još jednu nadam se vrlo uspešnu akciju davanja krvi - ponosna je Ljuba Marinković, sekretar negotinskog Crvenog krsta.
Poslednja ovogodišnja akcija namenjena dobrovoljnim davaocima biće organizovana 28. decembra u negotinskoj Umetničkoj školi “Stevan Mokranjac”.
Preporučujemo
PROSLAVA U NEGOTINSKOJ BIBLIOTECI: Obeleženo 15 godina Čitalištanca i Dan bibliotekara
14. 12. 2022. u 22:46
LAPOVCI, DONIRAJTE PAKETIĆE: Poziv građanima da se priključe humanitarnoj akciji
14. 12. 2022. u 13:11
VLADIČIN HAN: Umesto organizovanog dočeka, kuća za decu koja su ostala bez roditelja
14. 12. 2022. u 20:06
MEMORIJALNI TURNIR U ŠAHU: Dean Pavlović pobednik 25. negotinskog turnira
12. 12. 2022. u 21:56
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SARAJEVSKI MEDIJI BRUJE - VUČIĆ NAS JE SPASIO U ZADNjI ČAS: Omogućio nam da gledamo Svetsko prvenstvo, dok Konaković "bljuje vatru"
SARAJEVSKI Dnevni avaz objavio je tekst u kojem su priznali da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, preko saglasnosti za podršku Telekoma Srbija, praktično omogućio da građani Bosne i Hercegovine gledaju utakmicu svoje reprezentacije protiv Kanade na Svetskom prvenstvu.
12. 06. 2026. u 17:33
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
MACA NAPUSTIO PORODIČNI DOM: "Ne mogu više! Rekao sam da je volim i izašao iz stana"
DRAGAN Marinković Maca je nedavno govorio o teškim životnim trenucima tokom rata u Sarajevu kada je trebalo da napusti porodični dom.
12. 06. 2026. u 13:09
Komentari (0)