DAVAOCI UVEK POTREBNI: U Kraljevu svake srede akcija dobrovoljnog davanja krvi
U ORGANIZACIJI lokalne kancelarije Crvenog krsta u saradnji sa Institutom za transfuziju krvi Kragujevac, u Kraljevu se svake srede organizuje redovna akcija dobrovoljnog davalaštva krvi.
Foto:G.Šljivić
Tako je bilo i ove sedmice u prostorijama ovdašnjeg Crvenog krsta, a uprkos visokoj temperaturi odziv davalaca bio je zadovoljavajući pa je prikupljeno oko 50 jedinica ove dragocene tečnosti.
- To je i sedmični prosek u ovom periodu kojim moramo da budemo zadovoljni. Našim akcijama odazivaju se i redovni i novi davaoci, organizacije, ustanove, udruženja i pojedinci.
Raduje činjenica da ima i mladih Kraljevčana koji se po prvi put odlučuju za ovaj humani čin – kaže Radmila Dobrić, sekretarka kraljevačke kancelarije Crvenog krsta. - Dobrovoljni davaoci su uvek potrebni i zato mi uvek apelujemo na one koji su u mogućnost da odvoje malo svog vremena i uključe se u naše akcije.
Preporučujemo
PRIVREMENO ZATVOREN GRADSKI BAZEN U KRALjEVU: Katanac zbog havarije na vodovodnoj mreži
09. 08. 2021. u 16:09
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)