POSLE PISANJA “NOVOSTI”: Zahvaljujući ljudima velikog srca sestre Jovanović pod sigurnim krovom
SESTRE Jovanović uselile su se u kuću renoviranu zahvaljujući ljudima velikog srca, a nakon pisanja "Novosti".
Foto D. R.
Podstanarski život u podrumu, bez struje i vode, sa skromnim pokućstvom koje su delile sa bakom Vidosavom (72), za tri sestre je sada prošlost. Milena (14), Maja (13) i Milica Jovanović (10) ostale su bez reči od silne sreće tokom svečanog useljenja u renovirani dom u Vlasu iznad Vranja.
Ključeve su im predali predstavnici organizacije "Srbi za Srbe", koji su rukovodili akcijom.
- Sanjala sam da se moje devojčice useljavaju u novu kuću i smatrala sam to znakom, a muž mi nije verovao. Doživela sam neizmernu sreću, da mi se san zaista i ostvari - kaže majka Biljana.
Foto D. R.
Oduševljenja sestara deli i baka Vidosava, ali i najmlađi član porodice, Vukašin (3) koji sa roditeljima živi u Trsteni, na administrativnoj liniji sa Kosmetom. I on će, kada poraste, doći u kuću u Vlasu i poći u ovdašnju školu.
Kuću je, pre nekoliko godina, započeo otac Goran Jovanović, ali su radovi zapeli zbog nedostatka novca, pa je i to započeto počelo da propada. Značajan doprinos oko renoviranja dao je Novica Cvetković, laborant u ovdašnjoj zdravstvenoj stanici, neizbežni hroničar i akter svega što se dešava u Poljaničkom kraju. Za svoj angažman, Novica je dobio zahvalnicu organizacije "Srbi za Srbe" i mnoge reči hvale porodice Jovanović.
Brojne kompanije, organizacije i pojednici su, osim pokućstva, obezbedili i pomoć u vidu životnih namirnica, garderobe, školskog pribora, ali i užinu za devojčice za proteklu školsku godinu.
Preporučujemo
JAKA PORUKA PREDSEDNIKA VUČIĆA: Borićemo se za Srbiju, nećemo biti ničiji podanici! (VIDEO)
13. 06. 2021. u 12:14 >> 12:18
SPREMA SE VELIKI SUKOB? OGLASILO SE MINISTARSTVO: Na stolu plan evakuacije turista u slučaju rata
IZRAELSKO Ministarstvo turizma saopštilo je danas da je pripremilo plan za evakuaciju oko 42.000 turista koji se trenutno nalaze u Izraelu, ukoliko zemlja bude primorana da zatvori svoj vazdušni prostor zbog straha od novog sukoba sa Iranom.
26. 01. 2026. u 14:07
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)