SRBIJA OPEN: Mateo Beretini osvojio titulu u Beogradu!

25. 04. 2021. u 19:51

ITALIJAN postavljen za drugog nosioca Mateo Beretini je u odlučujućem meču savladao Rusa Aslana Karaceva 6:1, 3:6, 7:6 (7:0).

СРБИЈА ОПЕН: Матео Беретини освојио титулу у Београду!

Mateo Beretini foto: EPA

Beretini je nakon 1:1 u gemovima uspeo da osvoji pet vezanih i već posle 28 minuta vodio je 1:0 u setovima.

Međutim, Karacev je ponovo pokazao da poseduje ozbiljan karakter i da može da se nosi sa najboljim na svetu.

Pravi brejk u drugom gemu, vrlo brzo dolazi do 3:0 i u nastavku bez mnogo problema čuva prednost početnog udarca za izjednačenje rezultata.

Beretini je u odlučujućem setu poveo 3:1, ali Rus momentalno dolazi do ri-brejka.  Od tog trenutka više nije bilo brejk prilika. Odluka o šampionu Srbija opena pala je u taj brejku.

Tu je bila prisutna apsolutna dominacija drugog nosioca Beretinija, koji je osvojio svih sedam poena za četvrtu titulu u karijeri.