SRPKINJE NAPREDOVALE: Izašla je nova VTA lista, Švjontek ubedljivo prva, Olgda Danilović i Natalija Stevanović skočile na lestvici

Filip Milošević

06. 05. 2024. u 09:57

Najbolje rangirana srpska teniserka Olga Danilović napredovala je za deset pozicija i na danas objavljenoj WTA listi zauzima 112. mesto sa 698 bodova.

СРПКИЊЕ НАПРЕДОВАЛЕ: Изашла је нова ВТА листа, Швјонтек убедљиво прва, Олгда Даниловић и Наталија Стевановић скочиле на лествици

Foto: Profimedia

Drugorangirana srpska teniserka Natalija Stevanović napredovala je za tri mesta i trenutno je 186. igračica sveta. Ona je sakupila 405 poena. Dejana Radanović je 228. teniserka sveta sa 325 bodova.

Poljakinja Iga Švjontek je i dalje na prvom mestu WTA liste sa 10.910 bodova, dok je druga Beloruskinja Arina Sabalenka sa 7.498 poena.

Amerikanka Koko Gof je na trećoj poziciji sa 7.313 bodova, dok je Kazahstanka Elena Ribakina četvrta sa 6.673 poena. 

Amerikanka Džesika Pegula je peta teniserka sveta, dok je Čehinja Marketa Vondroušova napredovala za jednu poziciju i trenutno je šesta na WTA listi. Kineskinja Ćinven Dženg je skočila za jedno mesto i sada je sedma teniserka sveta, dok je Grkinja Marija Sakari pala na osmo mesto WTA liste.

Uns Džabir iz Tunisa je deveta igračica na WTA listi, a najboljih deset teniserki sveta kompletira Letonka Jelena Ostapenko.

BONUS VIDEO: Pečat najboljeg - Koje rekorde sada juri Novak Đoković?

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

SARAJEVSKI ŠARM NA DORĆOLU: Branko Đurić Đuro ozbiljno nasmejao publiku u Fondaciji Mozzart