SRPSKI AMERIKANAC ODUŠEVIO SVE NA AUSTRALIJAN OPENU! Rekao sudiji "Da, želim da izgubim ovaj poen!" i to se i desilo! (VIDEO)
NOVAK Đoković je bio glavna atrakcija na Australijan openu tokom ove srede. Ipak, treba pohvaliti i američkog tenisera Aleksandra Kovačevića zbog sjajnog gesta tokom meča sa Karenom Hačanovim.
FOTO: Tanjug/AP
Naime, u četvrtom gemu drugog seta Rus je poslao servis u polje rivala, protivnik je riternirao, a dete koje skuplja lopte je uhvatilo lopticu pre nego što je dotakla podlogu.
Sudija je odmah rekao da se poen ponavlja, Hačanov mu je prišao kako bi popričao sa njim, a onda je Kovačević dodelio poen 15. teniseru planete. Taj potez je pozdravila publika, ali i Rus.
Na kraju je Karen trijumfovao sa 6:4, 6:3, 4:6, 6:3 i u narednom kolu će igrati protiv Čeha Tomasa Mahača.
Kada i protiv koga igra Novak Đoković?
Podsetimo, posle velikih uzbuđenja u meču protiv Alekseja Popirina, Novak Đoković se vraća u dosad uobičajeni ritam u Melburnu:
Za razliku od činjenice da je posle prvog kola imao dva dana pauze, sada će imati samo jedan.
Srpski as će u petak igrati meč 3. runde, a iako se termin u ovom trenutku još uvek ne zna, poznato je ko će mu biti rival: u pitanju je 30. nosilac, Tomas Martin Ečeveri iz Argentine, koji je sa 3:0 "preslišao" Gaela Monfisa (po setovima je bilo tri puta po 6:4).
Đoković i Ečeveri su dosad igrali dvaput, i to u 2023. godini. Oba puta je Nole pobedio, u Rimu je na šljaci bilo 7:6 (5), 6:2 za Đokovića, a na mastersu u Parizu, igranom na betonu u "Bersiju", rezultat je glasio 6:3, 6:2 za najboljeg tenisera sveta.
Ečeveri ima 24 godine, 12 manje od Đokovića, visok je 196 centimetara, a u karijeri je zaradio 2,25 miliona dolara, iako još uvek nije osvojio nijednu ATP titulu.
Pratite i Noleta, i sve ostalo vezano za Australijan open, ali i tenis uopšte - na sportskim stranicama portala "Novosti".
Na sasvim ste dobrom mestu.
BONUS VIDEO: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu
Preporučujemo
SPEKTAKL! Lalatovićev Pazar protiv "njegove" Zvezde za mesto u polufinalu Kupa Srbije
APSOLUTNI derbi četvrtfinala Kupa Srbije biće odigran u Novom Pazaru gde će istomeni tim na "Gradskom stadionu" ugostiti Crvenu zvezdu (14.45).
05. 03. 2026. u 07:00
IRAN NAPADNUT, A RUSIJA KAŽNjENA! Sergej Lavrov o onome što šta rade Amerika i Izrael, a kako u svemu prolaze Rusi
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. U najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" upleteni su i Iran, ali i Sjedinjene Američke Države i Izrael koji su Irance napali, pa izazvali odgovor u vidu raketa i dronova po okolnim zemljama u kojima su američke vojne baze.
05. 03. 2026. u 12:19
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)