ĐOKOVIĆ SE OPROSTIO OD KOLEGE: Emotivna poruka Novaka
Nakon što je ispao u drugom kolu Ju-Es opena Džon Izner se oprostio od tenisa.
FOTO: Tanjug/AP
Pozdrav za Džona je stigao i od Novaka Đokovića, koji je na svom Instagram nalogu uputio poruku u kojoj je stajalo:
- Čestitke Džon na neverovatnoj karijeri - napisao je Đoković na društvenoj mreži.
Foto: Printskrin Instagram/djokernole
Odigrao je ovaj 38-godišnjak najviše taj-brejkova u istoriji "belog sporta": sa dva nova dogurao je do 829.
A vlasnik je i rekorda koji se verovatno nikada neće oboriti: 2010. je na Vimbldonu odigrao najduži meč u istoriji tenisa - pobedio je Nikolu Maua u pet setova a, posle ukupno čak 11 sati i pet minuta borbe, poslednja deonica je okončana nestvarnim rezultatom 70:68.
Četrnaest od 16 titula u pojedinačnoj konkurenciji osvojio je na "domaćim terenima", a uz to je i osam puta podizao pehare u nadmetanjima muških dublova.
Godinama je bio najbolje rangirani teniser SAD. I ne samo to - bio je 2012, 2014, 2018. i 2019. u Top 10 ATP liste, a odlazi - zadovoljan:
- Mislim da sam nadmašio očekivanja. Nikada i nisam zamišljao da ću ovako dugo ostvarivati dobre rezultate. Naravno, voleo bih da mogu ponovo da odigram neke mečeve, ali sam se psihički dobro spremio (za rastanak sa tenisom) tokom ovih 17 godina, koliko je to bilo moguće. Nemam mnogo stvari za kojima žalim, to je sigurno - rekao je Džon Izner, 208 centimetara visoki "teniski džin".
BONUS VIDEO: Bogdanović razočaran nakon poraza od Italije
Preporučujemo
"NE ZANIMA ME..." NBA zvezda preti Srbiji pred duel "orlova" i Dominikanske Republike na Mundobasketu 2023
01. 09. 2023. u 18:56 >> 18:56
TRLjAJU RUKE U ZVEZDI: Brazilski plejmejker presudio Kanadi na Mundobasketu
01. 09. 2023. u 17:37
ŠOK ZA ŠOKOM NA MUNDOBASKETU: Svetski prvak izgubio i došao na korak od eliminacije
01. 09. 2023. u 13:44
NESTVARNI NIKOLA JOKIĆ: Ono što Srbin radi ne može niko drugi na planeti!
NEVEROVATNU sezonu igra najbolji košarkaš današnjice, a novo sjajno izdanje očekujemo na večerašnjem meču Nagetsa i Maveriksa koji se sastaju u "Amerikan erlajns centru" dva sata posle ponoći.
23. 12. 2025. u 14:30
RUSIJA JE ZGROŽENA: Ne može da veruje šta joj je Letonija uradila
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca. Naprotiv.
24. 12. 2025. u 12:08
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)