CRNA NOĆ ZA SRBIJU: Senzacionalan poraz Olge Danilović, bez predstavnika u ženskom delu

Tanjug

24. 08. 2023. u 08:00

Srpska teniserka Olga Danilović nije uspela da se plasira u glavni žreb na Ju-Es openu, pošto je izgubila od Australijanke Prisile Hon sa 2:1 (7:5, 4:6, 1:6).

ЦРНА НОЋ ЗА СРБИЈУ: Сензационалан пораз Олге Даниловић, без представника у женском делу

EPA-EFE/JASON SZENES

U prvom setu srpska teniserka je uspela da oduzme servis protivnici u drugom i 12. gemu za osvajanje i vođstvo od 1:0.

Tokom drugog seta u petom gemu je Hon prvo stigla do brejka, ali u osmom gemu Olga Danilović ispeva da vrati brejk. Već u narednom gemu Hon je povezala pet brejk-lopti, od kojih je poslednju iskoristila i nakon toga sigurno servirala za izjednačenje u setovima.

U trećem setu igra srpske teniserke se raspala, protivnica je lako došla do brejka u trećem, petom i sedmom gemu i naravno do pobede.

Srpska teniserka Natalija Stevanović takođe nije došla do glavnog žreba na Ju-Es openu pošto je na startu kvalifikacija morala da preda domaćoj teniserki Katrini Skot pri rezultatu 6:2, 3:3.

Amerikanka je uspela da vrati brejk na početku seta i da u potpunosti nametne svoj ritam za vođstvo od 1:0.

U drugom setu Skot je stekla brejk prednosti, povela 3:0, ali Natalija je uspela da se vrati, i čak dođe do izjednačenja 3:3.

Posle toga je morala da zatraži medicinski tajm-aut i da se odluči na predaju.