KARACEV ODIGRAO SJAJAN TURNIR: Rus u finalu Moskve ubedljiv protiv Hrvata

24. 10. 2021. u 20:31

RUSKI teniser Aslan Karacev osvojio titulu u Moskvi, pošto je u finalu bio bolji od Marina Čilića sa 6:2, 6:4.

КАРАЦЕВ ОДИГРАО СЈАЈАН ТУРНИР: Рус у финалу Москве убедљив против Хрвата

Momak iz Vladikavkaza je odigrao sjajan turnur. Do trofeja je došao na superioran način - nije izgubio nijedan set. Pred njim su redom padali Jegor Gerasimov, Žil Simon, Karen Hačanov i Marin Čilić.

Karacev je idealno počeo meč, odmah je rivalu oduzeo servis. Potom je to ponovio u sedmom gemu i tako rešio pitanje pobednika prvog seta.

Druge segment meča bio je izjednačen do sedmog gema kada je Rus ponovo napravio brejk. Jedinu priliku da 28-godišnjaku Čilić oduzme servis imao je u 10. gemu. Odbranio se tada 22. igrač sveta i slavio posle jednog sata i 18 minuta igre.

Ovo je Karacevu druga titula ove sezone, prethodno je slavio u Dubaiju. Treba reći da je igrao i polufinale Australijan opena i finale Srbija opena.

BONUS VIDEO: ĐOKOVIĆ IZNENADIO ŠETAČE: Novak u društvu supruge i dece vozio bicikl pored beogradske Beton hale