ĐERE SAMOUVEREN: Imam šanse protiv Zvereva!
SRPSKI teniser Laslo Đere sa mnogo samopouzdanja dočekuje duel sa šestim nosiocem Aleksandrom Zverevom u trećem kolu Rolan Garosa.
FOTO: AP
Laslo, koji je u sredu proslavio 26. rođendan, drugi put u karijeri će igrati treće kolo nekog grend slema pošto je savladao sunarodnika Miomira Kecmanovića 4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 6:3.
- Ritern nije funkcionisao u početku, nisam mogao drugi servis da vratim. Skroz sam bio izgubio samopouzdanje. Ali dobro, znao sam da se igra na tri dobojena seta. Posle onog ranog brejka u drugom setu sam držao svoj servis bez većih problema, imao sam osećaj da on pada fizički. Nisam mogao da se vratim u tom setu, ali onda sam počeo bolje da igram. Tražio sam konstantno neko rešenje i nastavio sam dobro da serviram, nisam grešio iz riterna. On je padao, osetio sam to. Onda sam uzeo zalet posle osvojenog trećeg seta. Video sam da sam na dobrom putu. Srećan sam što sam na kraju pobedio, rekao je Đere.
Sledeći rival biće mu Aleksandar Zverev. Protiv Nemca je do sada igrao jednom – ove godine su se sastali u osmini finala Akapulka, a Saša je slavio maksimalnim rezultatom.
- Nisam mnogo razmišljao o njemu do sada. Igrali smo jednom ove godine na brzoj podlozi, imao sam svoje prilike, nisam ih iskoristio, nisam ga ugrozio. Sada ovde imam dva teška meča iza sebe i mislim da će mi oni pomoći, u smislu da ću sa dozom samopouzdanja ući u taj meč. Dobro sam mentalno. Nadam se da ću se i fizički oporaviti. Mislim da imam šanse protiv njega.
Zverev nije blistao u prva dva kola – na startu turnira je posle pet setova savladao Oskara Otea, dok je u drugom kolu eliminisao Romana Safjulina pošto je dva od tri seta dobio u tajbrejku.
(Sport klub)
Preporučujemo
BRAVO MIOMIRE! Kecmanović iznenadio Evansa, posle preokreta do drugog kola RG
30. 05. 2021. u 16:34 >> 21:01
NOĆ ODLUKUE NA "RAJKU": Može li Zvezda da dovrši posao protiv Lila?
SRPSKI šampion večeras brani gol prednosti protiv Lila u revanš utakmici plej-ofa za osminu finala Lige šampiona (21.00). Zvezda je bila bolji rival na prvom susretu, ali ne sme se opustiti i mora odigrati novu sjajnu utakmicu kako bi se prošla dalje i tako zakazala obračun sa Lionom/Aston vilom.
26. 02. 2026. u 07:00
CEO SVET SE SMEJE HRVATIMA: Zbog ovoga je odložena fudbalska utakmica! (FOTO)
Najnovije vesti iz Hrvatske su takve da se ceo svet smeje.
24. 02. 2026. u 19:55
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)