TIJANA I ZVANIČNO U VAKIFBANCI: Jedan od najtrofejnih svetskih odbojkaških klubova predstavio našu najbolju odbojkašicu
ONO što se mesecima pričalo jutros je i zvanično potvrđeno. Najbolja odbojkašica Srbije Tijana Bošković je nova udarna igla Vakibanke, saopštio je na društvenim mrežama turski šampion. Jedna od najubojitijih svetskih korektorki tako će sa ekipom nekadašnjeg selektora Srbije Đovanija Gvidetija pokušati da osvoji dva trofeja koja joj nedostaju u klupskoj karijeri - Ligu šampiona i prvenstvo Turske.
Foto: Profimedia
Boškovićeva je od 2015. nosila dres Ezačibašija. Sa "tigricama" je bila dva puta klupski prvak sveta, dva puta je trijumfobala i u Kupu CEV,a osvajala je Superkup i Kup Turske. Međutim, dva najvažnija pehara, u Ligi šampiona i prvenstvu Turske, nije uspela da podigne. Zato je prihvatila da se okuša u klubu, koji je pretplaćen na te trofeje. A i poznato joj je i kako radi Gvideti, s kojim je dve sezone sarađivala u reprezentaciji Srbije.
Tijana je ponikla u Hercegovcu, sa 14 godina je došla u Vizuru,a sa 18. se otisnula u inostranstvo. Sa reprezentacijom je osvojila dve titule prvaka sveta, dva zlata, dva srebra i jednu bronzu na evropskim prvenstvima, dok sa Olimpijskih igara ima srebro i bronzu.
Bila je dva puta najbolja odbojkašica Evrope, više puta je bila MVP na najvećim takmičenjima.
Blizu i Katarina
MEDIJI bruje da će Tijani društvo u Vakifbanci da pravi Katarina Dangubić, koja je prošle sezone igrala za Galatasaraj.
Preporučujemo
"VELIKA POBEDA ZA NAS..." Vule Avdalović nakon trijumfa Mege nad Zvezdom
01. 02. 2026. u 22:10
ATAMAN ODLAZI IZ PANATINAIKOSA?! Trofejni stručnjak pred odlaskom iz Atine
01. 02. 2026. u 21:35
JUNAJTED JE U NALETU: Fulam dolazi na "Old Traford" u pravom trenutku za "crvene đavole"
Mančester junajted nastavlja snažan uspon pod vođstvom Majkla Karika i u nedelju popodne na "Old Trafordu" dočekuje Fulam, u meču koji može dodatno učvrstiti poziciju „crvenih đavola“ u borbi za Ligu šampiona.
01. 02. 2026. u 07:40
KARLOS ALKARAZ OVO NIJE OČEKIVAO: Evo šta mu je Novak Đoković poslao posle finala Australijan opena 2026!
Najnovije vesti vezane za Australijan open 2026 nisu bile kakve se Srbija nadala, Novak Đoković je izgubio od Karlosa Alkaraza, ali je potom iznenadio Španca kada su se reflektori na Rod Lejver areni ugasili.
01. 02. 2026. u 18:47
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)