POVREDA JE PROŠLOST: Angelina Topić napada zlato na Svetskom prvenstvu u Limi

Jelena Simainović

29. 08. 2024. u 20:52

Mlada srpska atletičarka Angelina Topić prošla je u finale skoka uvisa na Svetskom prvenstvu u Limi za juniore, gde je veoma lako preskočila 1.83 metra što je bilo dovoljno za prvo mesto.

ПОВРЕДА ЈЕ ПРОШЛОСТ: Ангелина Топић напада злато на Светском првенству у Лими

FOTO: Tanjug/AP

Angelina je preskočila granicu do 1.83, što je bilo dovoljno za finale. Nije bilo potrebe da se izlazi na visinu 1,85 koja je bila kvalifikaciona norma, pošto je deset takmičarki preskočilo 1,83 i dve 1,80.

Ovoga puta će se takmičiti za zlato sa početkom od 23:25 časova, u subotu, 31. avgusta.

Podsetimo se, Angelina Topić je nedavno imala nastup na Olimpijskim igrama u Parizu, gde je sa slomljenim zglobom uspela da dođe do finala, a tamo se ipak nije pojavila zbog isuviše ozbiljne povrede. Ipak, uspela je da se oporavi.

BONUS VIDEO VELIKO VESELjE: Slavlje igrača FK Radnički Niš nakon što su pobedili Železničar

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na Bernabeu

DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na "Bernabeu"

MESTO u osmini finala Lige šampiona biće rešeno u Madridu, gde Real dočekuje Benfiku posle pobede od 1:0 u Lisabonu. Gol odluke u prvom meču postigao je Vinisijus, ali rezultat nije bio jedina tema večeri – duel je obeležio incident i prekid zbog navodnog rasističkog ispada Prestijanija prema Vinisijus, što je dodatno podiglo tenziju pred revanš.

25. 02. 2026. u 06:27

Komentari (0)

A KUD ĆU SAD JA – crtica povodom predstave Bašta sljezove boje