JATO PTICA UMALO IZAZVALO TRAGEDIJU NBA TIMA: Igrači Jute proživeli pravu dramu
PRAVU dramu na nebu proživeli su košarkaši Jute Džez.
FOTO: AP
Naime, avion je prevozio košarkaše i stručni štab ka Memfisu, ali je bio prinuđen da otkaže dalji put i vrati se na aerodrom u Solt Lejk Sitiju usled nepredviđenih okolnosti tokom leta, prenose američki mediji.
Portparol Jute saopštio je da se avion sigurno prizemljio nakon što je jato ptica udarilo u letelicu.
Američki mediji navode da je let "Delta Flight 8944", koji je saobraćao na liniji Solt Lejk-Memfis, u jednom trenutku morao da isključi jedan od motora iz predostrožnosti, posada je potom proglasila stanje uzbune u avionu, a onda se letelica okrenula i vratila sa mesta odakle je poletela. Srećom, osim pretrpljenog straha, igrači nisu imali nikakvih drugih posledica.
Da nikom bilo prijatno, najbolje pokazuju reakcije igrača Jute na Tviteru. Tako su Džordan Klarkson i Donovan Mičel samo ostavili ruke u molitvi na svojim nalozima.
Podsetimo, Džezi su najbolja ekipa NBA lige sa učinkom 35-11, a utakmica sa Memfisom zakazana je za noć između srede i četvrtka u 2.00 sata po srednjeevropskom vremenu.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
(Telegraf)
POGODILI SMO KVOTU 39! Naši tipsteri dominiraju! Evo novih predloga za mečeve na kojima verujemo da neće biti pobednika
DOMINACIJA!
27. 01. 2026. u 11:30
RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu bile tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca, ali... nastavak je ipak obradovao Ruse.
27. 01. 2026. u 12:45
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)