JUNAJTED U NEMAČKOJ NE SME DA IZGUBI: Matić igra za opstanak u eliti
TRI želje, a samo su dve propusnice za opstanak u eliti.
ODLUKA Nemanja Matić (M. junajted) i Olmo (Lajpcig)/FOTO: EPA
Oči fudbalske Evrope večeras će biti uprte ka grupi H, koja je posle pet odigranih kola "dala" samo ekipu koja večeras završava druženje sa Evropom (Bašakšehir), dok je u borbi za prva dva mesta i prolaz u osminu finala sve potpuno otvoreno.
Mančester junajted, PSŽ i Lajpcig u poslednjih 90 minuta grupne faze ulaze poravnati na tabeli sa po devet osvojenih bodova, naravno, ne i sa jednakim šansama za obezbeđivanje jednog od prva dva mesta.
MESI - RONALDO 36. PUT
UTAKMICA grupe G između Barselone i Juventusa nema veliki takmičarski naboj, pošto su oba tima već "overila" prolaz, ali će svakako biti u žiži zbog međusobnog duela Mesija i Ronalda, prvog otkako je Portugalac napustio Španiju.
Ovo će biti njihov 36. okršaj u svim takmičenjima, a bolji skor ima Argentinac sa 16 pobeda, devet remija i deset poraza. U LŠ su se sreli u pet navrata i dva puta je slavio Mesi, dva meča su završena remijem, a jednom je trijumfovao Ronaldov tim.
U najboljoj poziciji je finalista prošlogodišnje LŠ, PSŽ, koji je pobedom na "Old Trafordu" (3:1) došao u situaciju da zavisi od svog učinka u Parizu protiv otpisanog Bašakšehira. Pobeda Nejmara i društvo vodi na prvo mesto, remi takođe donosi sigurno jedno od dva mesta koje vode dalje, a "sveci" bi mogli do proleća u Ligi šampiona čak i u slučaju senzacionalnog poraza.
Računica tima našeg Nemanje Matića u Lajpcigu je jasna, pošto je remi dovoljan za prolaz. Prvo mesto u grupi može da donese i remi ukoliko PSŽ ne savlada Bašakšehir.
Najmanje prostora za kalkulisanje ima Lajpcig, koji zbog poraza u Mančesteru (0:5) mora da juriša na pobedu, i svaki drugi ishod ga seli u Ligu Evrope. Lajpcig može i do prvog mesta, ukoliko se njegova pobeda nad Junajtedom poklopi sa remijem ili porazom PSŽ.
VEĆ U OSMINI
Bajern (grupa A)
M. siti (grupa C)
Porto (grupa C)
Liverpul (grupa D)
Čelsi (grupa E)
Sevilja (grupa E)
Borusija D. (grupa F)
Barselona (grupa G)
Juventus (grupa G)
l Žreb za osminu finala je 14. decembra
U grupi E su sva četiri mesta na tabeli "zacementirana", dok će grupa G doneti samo borbu za prvo mesto Barselone i Juventusa, odnosno duel za opstanak u Evropi kijevskog Dinama i Ferencvaroša. U grupi F Borusija iz Dortmunda je obezbedila drugu fazu takmičenja, a isto će učiniti i Lacio, ukoliko izbegne poraz na svom terenu od Briža.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
SRPSKI DUO ČINI ČUDA: Nikolić i Jović u komšiluku nastavljaju put ka evropskom trofeju
FUDBABLERI Celja u četvrtak uveče na stadionu "Z'dežele" dočekuju atinski AEK u prvom meču osmine finala Lige konferencije (21.00). Slovenački šampion pokušaće da se po drui put zaredom nađe među osam najboljih u ovom takmičenju, dok grčki predstavnik želi da odlične nastupe u Superligi upotpuni identičnim rezultatom u Evropi.
12. 03. 2026. u 11:14 >> 11:14
KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! "Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!"
Najnovije vesti iz tenisa tiču se ATP turnira u Indijan Velsu, na koji je sa velikim ambicijama stigao i Novak Đoković.
11. 03. 2026. u 20:06
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)