SRBIN ILI DONARUMA? Naš reprezentativac kandidat za prestižnu nagradu!
Kako igra - i ne čudi.
Foto: AP
Srpski golman Đorđe Petrović jedan je od pet kandidata za najboljeg golmana francuske Lige jedan u tekućoj sezoni, saopšteno je danas iz Udruženja francuskih profesionalnih fudbalera (UNFP).
Petrović, golman Čelsija koji je na pozajmici u Strazburu, ima iza sebe impresivnu sezonu, 10 puta je sačuvao mrežu, a primio je 32 gola na 28 utakmica.
Golman Đorđe Petrović / FOTO: Tanjug/AP
Protivkandidati Petroviću u trci za najboljeg golmana sezone su Đanluiđi Donaruma (Pari Sen Žermen), Lukas Ševalije (Lil), Lukas Peri (Lion) i Heronimo Rulji (Olimpik Marselj).
Nagrade u svim kategorijama (najbolji igrač, najbolji golman, najbolji mladi igrač, najbolji trener, najbolji Francuz u inostranstvu) biće dodeljene 11. maja.
BONUS VIDEO: Sportski skandal koji je ušao u istoriju
Preporučujemo
RUSIJA ZATEČENA: Jelena Isinbajeva se odrekla Putina, a onda uradila i ovo
30. 04. 2025. u 16:19
PREOKRET! Bastijan Švajnštajger i Ana Ivanović izigrali ceo svet (FOTO)
30. 04. 2025. u 06:08
KAKO ĆE DANAS IZGLEDATI PARTIZAN? Crno-beli sezonu nastavljaju bez čoveka koji je sastavio ovaj tim
KOŠARKAŠI Partizana će u 14. kolu Evrolige ugostiti Bajern Minhen.
04. 12. 2025. u 08:39
PARTIZAN NAŠAO TRENERA? Pablo Laso stiže u Humsku...
LEGENDARNI španski trener Pablo Laso prvi je kandidat za klupu Partizana, prenosi "Sportal".
04. 12. 2025. u 19:46
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (0)