ŠTA JE PRAVA ISTINA? Podigla se velika bura, oglasio se i Novi Pazar oko Nigerijca
FUDBALSKI klub Novi Pazar munjevito je reagovao nakon pisanja medija vezanih za nigerijskog fudbalera Adetunđi Rašak Adešina
FOTO: A. Ilić
Greška u komunikaciji ili nešto više, ostaje pitanje. Nema sumnje u jedno, izjava fudbalera Novog Pazara podigla je veliku buru, te je i sam klub morao da reaguje.
U zvaničnim papirima piše da je Nigerijac rođen 2. decembra 2004. godine. Reagovao je fudbalski klub Novi Pazar saopštenjem, koje prenosimo u celosti:
- Povodom informacije koja se pojavila u nekim medijima, a u vezi sa našim fudbalerom Adetunđi Razak Adešinom, FK Novi Pazar je posle pregledane sporne emisije i razgovora sa igračem zaključio da je naš fudbaler usled jezičke barijere i nedovoljnog poznavanja engleskog jezika nespretno napravio lapsus i pogrešno izgovorio godinu svog rođenja.
Adešina je jedan od ključnih fudbalera Novog Pazara ove sezone sa validnim papirima i svaka insinuacija i sumnja na godinu njegovog rođenja nije opravdana. Uz ovo saopštenje prenosimo i izjavu našeg fudbalera Razaka Adešine:
- Želim najpre da se izvinim svima koje sam možda doveo u nezgodnu situaciju, a posebno ljudima iz FK Novi Pazar. Naglašavam da mi je ovo bila prva emisija i izjava koju sam dao za medije u Srbiji u video formatu, da sam imao veliku tremu i da nedovoljno dobro govorim engleski jezik pa sam zbog toga napravio lapsus kad sam rekao da sam rođen 2001. a ne 2004. godine. Danas kad sam video svoje ime u medijima u ovom kontekstu nije mi bilo dobro, ja sam samo dete i želim da igram fudbal i da i dalje budem srećan.
BONUS VIDEO: Geri Lineker: Džud Belingem je pravi vođa, napravio je sjajan potez
Preporučujemo
NAJVEĆA SENZACIJA PREMIJER LIGE SE NASTAVLjA: Aston Vila srušila i klupski rekord
14. 12. 2025. u 17:36
MILANEZI OVE SEZONE NE ZNAJU SA NOVAJLIJAMA U LIGI: Jedan podatak ipak raduje navijače - evo šta se poslednji put desilo u šampionskoj sezoni
SA željom da uveća prednost na vrhu tabele Serije A, Milan će nastaviti borbu za Skudeto u nedelju popodne, kada na stadionu "Đuzepe Meaca" dočekuje Sasuolo.
14. 12. 2025. u 07:00
ZVEZDA UKRAJINE PROBALA DA UBIJE RUSKOG PUKOVNIKA: Rusija ne prašta! Evo šta se desilo ukrajinskoj šampionki
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, iznedrila je i jednu nesvakidašnju situaciju koja ima veze sa sportom. Jer, najnovije sportske vesti iz Rusije tiču se ukrajinske šampionke, koja je osujećena u pokušaju terorističkog napada.
14. 12. 2025. u 16:00
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)