REAKCIJA IZ PARIZA: Pojačane mere bezbednosti na meču Lige šampiona
Ministar unutrašnjih poslova Francuske Žerald Darmanen zatražio je danas da se "značajno" pojača bezbednost uoči utakmice između PSŽ-a i FK Barselone koji će se odigrati sredu na Parku prinčeva u Parizu.
Stadion Park prinčeva foto: EPA
- Šef policije, sa kojim sam razgovarao veoma rano jutros, znatno je ojačao bezbednosne resurse - izjavio je ministar unutrašnjih poslova, napominjući da je Islamska država nedavno javno objavila "jasnu pretnju", prenosi Frans 24.
Generalni direktorat za unutrašnju bezbednost (DGSI) - posebno naporno radi na pružanju preventivnih ili, ako je potrebno, kurativnih informacija - rekao je on novinarima u Parizu tokom posete rečnoj brigadi štaba policije, koja će posebno biti angažovana na obezbeđivanju ceremonije otvaranja Olimpijskih igara u Parizu.
- Islamska država je odgovorna za poslednjih osam napada koje je Francuska doživela - podvukao je Darmanen i pozvao da se "ne tone u ono što teroristička propaganda pokušava da uradi, odnosno da seje strah i teror, svuda".
Francuski mediji su preneli da je IS zapretila da će izvršiti terorističke napade na mesta održavanja fudbalskih utakmica Lige šampiona zakazanih za utorak i sredu.
Četvrtfinale Lige šampiona između PSŽ-a i Barselone biće odigrano na Parku prinčeva 10. aprila.
U martu je francuski premijer Gabrijel Atal saopštio da je nivo terorističke pretnje u zemlji podignut na maksimalni nivo, a predsednik Emanuel Makron nazvao je tu odluku razumnom.
BONUS VIDEO: (P)OD PREČKU: Sjajan gol Kastilja oduševio navijače Partizana
Preporučujemo
ŠTA URADI ZIMONjIĆ OD NOLETA! Novak Đoković pobedio u Monte Karlu, ali kako...
09. 04. 2024. u 17:30 >> 17:30
NEOČEKIVAN PROBLEM ZA ĐOKOVIĆA: Novak kasnije na terenu u Monte Karlu
09. 04. 2024. u 10:58 >> 13:23
KAKVA DOMINACIJA: Niko kao Novak Đoković, ovo je još jedan dokaz da je Srbin najbolji
09. 04. 2024. u 09:02
NOĆ ODLUKUE NA "RAJKU": Može li Zvezda da dovrši posao protiv Lila?
SRPSKI šampion večeras brani gol prednosti protiv Lila u revanš utakmici plej-ofa za osminu finala Lige šampiona (18.45). Zvezda je bila bolji rival na prvom susretu, ali ne sme se opustiti i mora odigrati novu sjajnu utakmicu kako bi se prošla dalje i tako zakazala obračun sa Lionom/Aston vilom.
26. 02. 2026. u 07:00
"ALI, JA SAM AMER!", "NE, TI SI RUS! MARŠ ODAVDE!" Skandal! Zabranili mu da učestvuje na Svetskom prvenstvu!
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" - šokirale su i Amerikance.
27. 02. 2026. u 13:48
JEDINA FOTKA DEKIJA I TRUDNE NOVINARKE: Nije rođena u Srbiji, podariće mu 5. dete - mlađa od njega 8 godina (FOTO)
ANITA Bojanić je supruga Dejana Stankovića, koja će mu uskoro podariti drugo dete, a treneru Crvene Zvezde će to biti peto dete s obzirom da iz prvog braka ima trojicu sinova Stefana, Filipa i Aleksandra.
26. 02. 2026. u 16:48
Komentari (0)