E ZBOG OVOGA SE VOLI FUDBAL: Šestoligaš izbacio iz FA Kupa kandidata za Premijer ligu
Šestoligaš Mejdston eliminisao je drugoplasirani tim Čempionšipa Ipsvič u četvrtoj rundi FA kupa rezultatom 2:1 i tako priredio veliko iznenađenje.
Ilustracija foto: EPA
Ipsviču nije pomoglo ni čak 38 šuteva, ni 78 posto poseda lopte. A ono što je još neverovatnije je da je Mejdston iz dva šuta postigao dva gola i plasirao se u narednu rundu.
Goste je u vođstvo doveo Lamar Rejnolds u 43. minutu. Potom je usledilo izjednačenje u 56. minutu, preko Džeremija Sarmijenta.
Gol za istorijski trijumf delo je Sema Korna u 66. minutu.
Koliko god da je Ipsvič nadirao, nisu uspeli da dođu do preokreta i izbegavanja blamaže protiv najnižeplasiranog učesnika u takmičenju, uz Reksam.
Ono što je zanimljivo jeste da Mejdstom vodi Kamerunac Džordž Elokobi, bivši igrač Vulvsa u Premijer ligi, koji je upravo u ovom klubu završio karijeru.
BONUS VIDEO: Vatromet i slavlje "orlova" - Srbija je na EURO nakon 24 godine
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ZVEZDA OVERAVA PROLAZ DALjE: Pitanje pobednika dvomeča sa Larnom rešeno je u Severnoj Irskoj
Crvena zvezda je jednom nogom već u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona nakon ubedljive pobede od 4:0 u prvom meču protiv Larna. Revanš na stadionu "Rajko Mitić" (21.00) trebao bi da predstavlja formalnost za šampiona Srbije, koji želi da potvrdi odličnu formu i bez stresa izbori nastavak evropskog puta.
29. 07. 2026. u 06:30
AJAKS NE PRAŠTA PROMAŠAJE! Vojvodina se herojski držala, ali je četvorostruki prvak Evrope delio lekcije na „Karađorđu“!
Fudbaleri Vojvodine poraženi su od golandskog Ajaksa rezultatom 1:4 (1:2), u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacije za Ligu konferencija.
23. 07. 2026. u 21:53
RIBE SAME MASOVNO ISKAČU IZ DUNAVA: Ljudi ne veruju šta se desilo kod Smedereva (VIDEO)
NA DUNAVU, u neposrednoj blizini Smederevske tvrđave, zabeležen je prizor koji se ne viđa svakog dana.
28. 07. 2026. u 19:54 >> 20:05
Komentari (0)