HRVATSKA U ŠOKU: Šta uradi AEK Dinamu u revanšu... ovo niko u Zagrebu nije mogao ni da sanja (VIDEO)

19. 08. 2023. u 23:16 >> 23:35

UBISTVO navijača AEK-a u ponedeljak prošle sedmice dovelo je do toga da se dan kasnije ne odigra meč tog kluba i Dinama iz Zagreba u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, jer je UEFA odlučila da zbog vanrednih okolnosti najpre Hrvati budu domaćini, a Grci organizuju revanš. Posle haosa u Atini, koji su izazvali zagrebački "Bed blu bojsi" - prva utakmica pomenutih fudbalski takmaca, vrlo emotivna zbog tragedije u glavnom gradu Grčke, uopšte se nije završila kako je hrvatska javnost priželjkivala - pobedili su Atinjani sa 1:2, ali revanš je tek doneo neviđenu dramu. I doneo je plasman AEK-a u plej-of za Ligu šampiona zahvaljuju golu hrvatskog reprezentativca, bivšeg asa Dinama - u desetom minutu sudijske nadoknade vremena.

ХРВАТСКА У ШОКУ: Шта уради АЕК Динаму у реваншу... ово нико у Загребу није могао ни да сања (ВИДЕО)

No, krenimo redom.

Dinamo je u 65. minutu revanša imao imao 2:0. Bio je to senzacionalni rezultat kojim bi prošao dalje - senzacionalan posle svega što je viđeno pre četiri dana u glavnom gradu Hrvatske. Ti golovi koje su dali Šutalo u drugom minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu...

... te Ljubičić u 65. minutu dali su nadu Zagrepčanima da mogu do plasmana u narednu rundu.

AEK je, međutim, u nadoknadi stigao ne samo do gola za produžetak, već i do remija kojim je prošao dalje.

Prvo je Arauho u "92." minutu smanjio na 1:2 (VIDEO), da bi zatim u osmom minutu nadoknade, posle dojave iz VAR sobe, norveški sudija Espek Eskas pokazao na belu tačku jer je jedan igrač Dinama igrao rukom u šesnaestercu.

Loptu je na belu tačku namestio Levi Garsija, ali je golman gostiju Livaković odbranio penal.

Međutim, natrčao je na pravo mesto hrvatski reprezentativac koji igra za AEK, Domagoj Vida, inače bivši član Dinama i - poslao loptu u mrežu, a bivši klub u plej-of Lige Evrope.

Evo kako je Vida postigao taj gol koji je šokirao Hrvatsku, a oduševio veći deo Grčke:

Inače, srpski reprezentativac Mijat Gaćinović je igrao za AEK od 67. minuta.

AEK će igrati protiv Antverpena u plej-ofu Lige šampiona, dok će Dinamo u plej-ofu Lige Evrope igrati protiv praške Sparte.

Kvalifikacije za Ligu šampiona, 3. kolo - rezultati revanš mečeva

Aris - Rakov 0:1 (prvi meč: 1:2)
Makabi Haifa - Slovan 3:1 (prvi meč: 2:1)
Molde - Klaksvik 2:0 posle produžetaka (prvi meč: 1:2)
TSC - Braga 1:4, izveštaj + video snimci golova (prvi meč: 0:3)
Galatasaraj - Olimpija 1:0 (prvi meč: 3:0)
Sparta Prag - Kopenhagen 3:3, penalima 2:4 (0:0)
Servet - Rendžers 1:1 (prvi meč: 1:2)
Šturm - PSV 1:3 (prvi meč: 1:4)
Olimpik Marselj - Panatinaikos 2:1, penalima 2:4 (prvi meč: 0:1)

AEK - Dinamo Zagreb 2:2 (prvi meč 2:1).

BONUS VIDEO: MAJSTORIJA ZA TV ŠPICE: Ovako je Kvinsi Menig postigao sjajan gol na meču Vojvodina - Partizan