ДЕБАКЛ ЗА ИСТОРИЈУ! ТСЦ у групној фази Лиге Европе

15. 08. 2023. у 21:51 >> 21:51

Фудбалски клуб ТСЦ из Бачке Тополе није успео да оствари сан, да дође на корак од пласмана у Лигу шампиона. Заправо, буђење је било болно, због укупних 1:7 против Браге која је у Бачкој Тополи тријумфовала у реваншу са 1:4, али историја је исписана: овај српски клуб је изборио учешће у групној фази Лиге Европе.

УЕФА правила су јасна - ко у "лигашком путу" ка елитном европском такмичењу испадне у трећем колу, не иде, као елиминисани са "шампионске стазе" у плеј-оф за Лигу Европе, већ директно у групе. И, управо то ће се десити ТСЦ-у.

Јесте, екипа тренера Жарка Лазетића је доживела резултатски дебакл у дуелу с португалским представником - Брага је, просто, и боља и искуснија, али награда за "минули рад" је стигла.

После сјајне сезоне 2022/2023, у којој је ТСЦ постао вицешампион Србије, на његовој "Арени" се играо историјски, европски меч за пласман у плеј-оф за најјаче клупско такмичење на свету. Брага је, уз четири гола од 9. до 20. минута (Пици је најпре био стрелац, потом Брума, онда Ђало, па Ал Мусрати) распршила сва сањарења да је прилично добар наступ екипе из Бачке Тополе у првој утакмици најава могућег чуда.

Чудо је било негде другде, мада је на моменат домаћа публика могла да ужива када је Ракоњац пред крај полувремена постигао евро-гол, шутирајући са 17 година у рашље, па је Брага, уз мирно одограну "последњу четвртину" овог двомеча прошла даље. Она ће свој пут ка Лиги шампиона крчити против бољег из дуела Олимпик Марсељ - Панатинаикос, а ТСЦ се "сели" у друго по снази евро-надметање, за које ће групе бити одређене када се окончају квалификације.

Квалификације за Лигу шампиона, 3. коло - резултати реванш мечева

Арис - Раков 0:1 (први меч: 1:2)
Макаби Хаифа - Слован 3:1 (први меч: 2:1)

Молде - Клаксвик 2:0 после продужетака (први меч: 1:2)

ТСЦ - Брага 1:4 (први меч: 0:3)

Галатасарај - Олимпија 1:0 (први меч: 3:0)

ПЕНАЛИ Спарта Праг - Копенхаген 1:1 (0:0)

У ТОКУ

Сервет - Ренџерс 1:1 (први меч: 1:2)
Штурм - ПСВ 1:2 (први меч: 1:4)
Олимпик Марсељ - Панатинаикос 2:0 (први меч: 0:1)

Резултат прве утакмице (реванш је у Атини у суботу)

Динамо Загреб - АЕК 1:2

КРАЈ! ТСЦ - Брага 1:4 (ВИДЕО)

90' - Прва права прилика за Брагу у другом полувремену, Лопес се извбори за позицију на десној страни, али шутирао покрај гола домаћих.

87' - Буни се публика у Бачкој Тополи због досуђеног фаула над голманом Браге, јер се чинило да му је резервиста Шош "легално" отео лопту.

79' - Ближи се крај меча. Домаћин покушава да награди верну публику новим поготком, но... мрежу Браге једини је успео да затресе Ракоњац, који је напустио игру.

70' - Уласком Влалукина, ТСЦ игра боље него у првом полувремену, али није то засад довољно да се додатно смањи резултатски заостатак.

69' - Пантовић и стрелац Ракоњац излазе, а мењају их Шош и Миловановић

58' - Лепа замисао Ракоњца, лобовао је голмана Браге, али и прејако послао лопту, па је она промашила мету.
48' - Жути картон за Пантовића
47' - Три промене и код гостију. Сјајни Брума, Хорта, те стрелац четвргог гола Ал Мусрати су изашли, а заменили су их Рони Лопес, Фернандес и Залазар
46' - Три измене у ТСЦ-у. Ушли су Антонић, Милосављевић и Влалукин, а изашли Ђорђевић, Кувељић и Јовановић

46'  - Почело је друго полувреме

Полувреме, 1:4. Имајући у виду како је Брага одиграла ових 45 минута, резултат тешко да је могао да буде повољнији по српског представника...

41' - Сјајан гол је у контранападу постигао Марко Ракоњац (ВИДЕО). Сам се пробијао по десној страни, ривали почели да добро чувају његове саиграче који су се прикључивали, па је он распалио по лопти са 16 метара и погодио рашље гола Браге.

40' - Гол! Ракоњац!

22' - Како игра Брага... Нема шта, за класу или две бољи фудбал од оног ког у реваншу пружа екипа тренера Жарка Лазетића. У акцији у којој је било и додавање петом, домаћини су потпуно надиграни, а Ал Мусрати са дистанце крунисао одличну игру Браге голом за поменутих 0:4 (ВИДЕО).

20' - Дебакл ТСЦ-а! После два гола, Брума асистира - Ал Мусрати доноси 0:4 Браги, а великих 0:7 у укупном резултату.

17' - Мат у три потеза су извели гости, а Брума искористио додавање Ђала с десног крила да из петерца увећа предност (ВИДЕО)

16' - Аух, 0:3! Шта се ово дешава, каква лекција Браге... нови гол Бруме.

14' - Нема шта, мајстори су играчи Браге. У контри у којој је лопта потпуно збуњивала играче домаћих, Брума је крунисао лепа додавања гостију поготком (ВИДЕО)

13' - Нови гол гостију! Руше се снови ТСЦ-а, Брума наставља своју серију из Португалије

10' - Акција као на тренингу - с леве стране је лопта кренула да "обилази" казнени простор ТСЦ-а, стигла десно до Гомеза који је Пиција пронашао на око шест метара од гола, а он, стојећи по средини шеснаестерца, погодио леви доњи угао (ВИДЕО)

9' - Гол! Брага је повела, Пици је стрелац!

20.00 - Меч је почео!

Ево и састава:
ТСЦ: Симић - Петровић, Ђорћевић, Ћалушић, Цветиновић - Кувељић, Радин, Станић - Б. Јовановић, Ракоњац, Пантовић
Брага: Матеус Магаљаеш - Гомез, Фонте, Ниакате, Марин - Хорта, Витор Карваљо, Ал Мусрати - Брума, Ђало, Пици

Подсетимо, у случају да испадне од Браге, вицешампион Србије се "сели" у Лигу Европе.

Са друге стране, ако екипа Жарка Лазетића направи нестваран подвиг у реваншу, у плеј-офу ће играти са победником двомеча Панатинаикос/Олимпик Марсељ.

БОНУС ВИДЕО: МАЈСТОРИЈА ЗА ТВ ШПИЦЕ: Овако је Квинси Мениг постигао сјајан гол на мечу Војводина - Партизан

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47