DULJAJ IMA JOŠ MNOGO POSLA: Partizan glatko izgubio od Bohemijansa

06. 07. 2023. u 17:48 >> 17:48

FUDBALERI Partizana poraženi su u drugoj proveri na pripremama u Sloveniji. Od crno-belih bolji je bio Bohemijans, koji je slavio 2:0 u Ptuju.

ДУЉАЈ ИМА ЈОШ МНОГО ПОСЛА: Партизан глатко изгубио од Бохемијанса

FK Partizan

Odlično su fudbaleri Bohemijansa otvorili meč. Imali nekoliko prilika u kojima se istakao golman Aleksandar Jovanović. Ipak, ni sjajni čuvar mreže nije mogao da spase Partizan u 18. minutu.

Dobar centaršut uputio je Hurbi iz ugla, odlično je reagovao Damir Huškač, koji je bio sam u srcu šesnaesterca, te je bez mnogo problema savladao golmana crno-belih.

Dosta je spao ritam u nastavku meča, te do poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

FK Partizan

Dobro je Partizan otvorio drugo poluvreme, imali su izabranici Igora Duljaja sve veću kontrolu igre i bivali sve opasniji. u 52. minutu Nemanja Nikolić je imao veliku priliku. Sjajno je šutirao, a neko od defanzivaca sklonio je loptu gotovo sa gol linije.

Usledio je za crno-bele šok, Jan Matušček je uspeo da dođe do lopte nakon odbitka, pomalo letargično reagovala je odbrana, uspeo je ispred Zlatana Šehovića da se namesti na udarac i matira Aleksandra Popovića.

Pripretio je u 70. minutu i novajlija Frank Kanute, snažno je šutirao, ali je njegov projektil prošao kraj gola.

Jednu od najboljih prilika na meču imao je mladi Mihajlo Petković  u 80. minutu,  solo prodorom je prošao pored trojice čuvara, šutirao je kraj gola rivala.

PARTIZAN - BOHEMIJANS 0:2-  (Drugo poluvreme) - (Huškač 18', Matušček 57)

Meč možete uživo da pratite na portalu "Novosti".

59' Priliku je dobio Frank Kanute.

52' Sjajna prilika za Partizan. Pantić je izveo korner, a Nemanja Nikolić šutirao, neko od defanzivaca otklonio je opasnost po gol.

45' Poluvreme - Do kraja prvog perioda nije bilo promene rezultata.

FK Partizan

16' GOL - Dobar centaršut uputio je Hurbi iz kornera, Huškač bez čuvara zakucava loptu u mrežu sa šest - sedam metara

8' Ofanzivan Bohemijans, napadaju, dosta posla imao je Aleksandar Jovanović, ali je bio uspešan.

SASTAVI

Ptuj - Stadion: FK Drava.

Prvo poluvreme: Jovanović (G), Ilić, Marković (K), Živković, Antić, Belić, Trifunović, Pantić, Natko, Menig, Baždar

Drugo poluvreme: Popović, Saničanin, Šehović, Stjepanović, Terzić, Nikolić, Aleksić, Kanute, Petković, Mirčetić

BOHEMIANS: Hibš, Janoš, Matoušek, Dostal, Kostl, Puškač, Hulka, Prekop, Krapka, Hrubi, Rajh.

BONUS VIDEO: Geri Lineker: Džud Belingem je pravi vođa, napravio je sjajan potez