DA PONOVE IGRU SA „ČAIRA“ : Fudbaleri Vojvodine u nedelju „na krovu“

С.Б.

03. 03. 2023. u 12:06

NA krilima uverljive pobede u Nišu (4:1), gde ih je po ceo plen odveo novi trener Radoslav Batak, fudbaleri Vojvodine u nedelju, 5. marta, idu na tradicionalno neugodno gostovanje ekipi Voždovca.

ДА ПОНОВЕ ИГРУ СА „ЧАИРА“ : Фудбалери Војводине у недељу „на крову“

S.B.

Namera je da dobrom igrom potvrde uspeh na debiju novog stratega, koji je uneo dodatni elan u tim sa „Karađorđa“ i pokušaće da uknjiže nova tri boda.

– Trebalo bio da pokažemo da smo izvukli pouke iz nekih prethodnih utakmica - rekao je na današnjoj konferenciji za novinare Batak. - Želja je da budemo direktniji i opasniji za gol rivala, da ponovimo dobre stvari, a da loše svedemo na minimum. Bitno je da imamo prostora za napredak ali još je važnije da taj prostori iskoristimo i u fazi odbrane i u fazi napada. Ekipa je spremna i svesna značaja ove i svake naredne utakmice da bismo grabili ka vrhu.

Kada govori o rivalu, Batak naglašava da je Voždovac po pravilu neugodan suparnik i da se ne sme potceniti.

– Bilo bi prepotentno da nas Voždovac ne interesuje kao protivnik, jer retke su ekipe koje su uzeli bodove na „Krovu“. To je školovana, poletna i mlada ekipa i još ima poseban teren. Takođe, imaju i sjajne pojedince, dobro poznata imena iz beogradskih ekipa, ali i iz naše škole, tako da ni o kakvom potcenjivanju rivala nema ni pomisli. Očekujem da će moji igrači ponoviti pristup utakmici kao u Nišu, o čemu svakodnevno razgovaramo, da bismo znali koliki je značaj karaktera tima. Svaki put kada damo sve od sebe, usledi pozitivan rezultat. Nema ni govora o nekom rasterećenju i drago mi je što posle utakmice u Nišu nije bilo preterane euforije. To govori da su svi svesni kvaliteta koji imamo i da možemo da ostvarimo još bolje rezultate i da to u većini slučajeva zavisi isključivo od nas – rekao je Batak.

U ekipu se vraćaju oporavljeni Uroš Kabić i Nemanja Nikolić, a Uroš Vitas će izostati zbog kartona.


 


 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

Kada je keš/refinansirajući kredit najbolja opcija za vas i kakve opcije nude banke u Srbiji?