ŠTA URADI, DUŠANE? Tadić kao Brus Li na meču Ajaksa (VIDEO)

09. 11. 2022. u 20:31 >> 21:57

DUŠAN Tadić je u sredu izazvao priličnu radost navijača Ajaksa, kluba za koji nastupa.

ШТА УРАДИ, ДУШАНЕ? Тадић као Брус Ли на мечу Ајакса (ВИДЕО)

Tadić, koji je iz Sautemptona prešao u amsterdamski klub 2018. godine, ponovo je dao gol za "kopljanike" i to u prvenstvenom duelu sa Viteseom.

Igrao se šesti minut kada je Bergvijn centrirao s leve strane, a kapiten Ajaksa, koji se obično na levom krilu i nalazi - izvrsno reagovao u srcu šesnaesterca.

Dušan Tadić je "poleteo" kroz vazduh i, visoko podignutom nogom, preduhitrio golmana gostiju, Dana Rajzigera, postigavši gol za 1:0 (VIDEO).

Vitese je u 25. minutu izjednačio preko Miliona Manhofa, koji je pretrčao s loptom  skoro 70 metara pre nego što je postigao pogodak.

Isti igrač je, koristeći još jednom svoju veliku brzinu, u kontranapadu doneo prednost gostima, ali samo pet minuta kasnije, u 79, Luka je obradovao navijače Ajaksa golom za izjednačenje.

Meč je završen rezultatom 2:2, usled kog je Ajaks propustio priliku da se vrati na prvo mesto tabele, te u Holandiji sada, sa bodom više, vodi PSV.