RAPSODIJA UKRAJINE: Jermeni nisu znali šta ih je snašlo, goleada u Ligi nacija

24. 09. 2022. u 19:55

FUDBALERI Ukrajine odigrali su odličan duel i to nekoliko dana nakon poraza od Škotske.

РАПСОДИЈА УКРАЈИНЕ: Јермени нису знали шта их је снашло, голеада у Лиги нација

Ceh je platila Jermenija koja je Ukrajince ispratila iz Jerevana sa pet pogodaka u svojoj mreži.

Ukrajina je zauzela prvo mesto u grupi jedan "B" divizije nakon današnjeg trijumfa, dok je Jermenija suočena sa ispadanjem, te će u poslednjem duelu protiv Irske morati da traži pobedu.

Gosti su poveli golom Oleksandra Timčuka u 22. minutu, a prednost je duplirao Oleksandr Zubkov u 57.

Završnica utakmice u potpunosti je pripala Ukrajincima, pa je 0:3 bilo u 69. minutu preko Artema Dovbika.

Na 4:0 je povisio Danilo Ignjatenko u 81, a za "petardu" se pobrinuo Dovbik svojim drugim golom u 84.