OGLASIO SE NAPREDAK POVODOM TUČE: Kruševljani najavljuju tužbu protiv Poledice - zbog klevete!
SRPSKU fudbalsku javnost uznemirio je snimak koji je na društvenim mrežama podelio predsednik Sindikata fudbalera Mirko Poledica, u kome se vidi opšta tuča na terenu po završetku utakmice između kadeta Napretka i Spartaka iz Subotice. Sada se ovim povodom oglasio kruševački superligaš, uz objašnjenje da se ranije nisu javljali jer us u incidentu učestvovala maloletna deca.
Foto arhiva VN
Posle prvenstvene utakmice između naših i kadeta Spartaka došlo je do nemilih scena na terenu, koje nismo želeli da iznosimo u javnost, s obzirom da su u pitanju maloletna deca, ali kako smo unapred proglašeni krivima, bez krivice, klub je odlučio da izda zvanično saopštenje, koje u celosti prenosimo:
“Fudbalski klub Napredak najoštrije osuđuje svaki vid nasilja, kako na sportskim terenima, tako i van njih. Puštajući u medije privatan snimak maloletne dece, uz zlurade komentare upućene na adresu našeg kluba, prinuđeni smo da podnesemo tužbu zbog klevete protiv Mirka Poledice, predsednika Sindikata profesionalnih fudbalera Srbije, koji daje sebi za pravo da komentariše događaje na kojima nije bio prisutan. Gospodin Poledica je činio “uslugu” pitamo se kome, naneo nemerljivu štetu ugledu FK Napredak, a da nije našao za shodno da nas kontaktira i raspita se o nemilim scenama posle utakmice. O nanetoj šteti Fudbalskom savezu Srbije, kao našoj krovnoj organizaciji i da ne govorimo. FK Napredak je organizovao utakmicu shodno propozicijama o takmičenju, neophodnu dokumentaciju je uredno predao delegatu utakmice. Posedujemo i snimke sigurnosnih kamera sa terena, na kojima se jasno vidi ko je započeo incident. Spremni smo, posle svega i da, uz saglasnost roditelja, dostavimo na uvid svim istražnim organima izveštaje lekara za devetoricu naših povređenih igrača. Ceo slučaj Fudbalski klub Napredak prepušta Ministarstvu unutrašnjih poslova RS, pravosudnim organima i disciplinskoj komisiji FSS.”
BONUS VIDEO - Tri decenije od Partizanovog trijumfa u Istanbulu
Preporučujemo
TRI DECENIJE OD ISTANBULA: Partizan obeležava godišnjicu najvećeg uspeha (FOTO)
14. 04. 2022. u 19:20
SPEKTAKL NA "EMIREJTSU": Arsenal bi da napravi ključan korak u borbi za titulu protiv preporođenih "crvenih đavola"
DERBI 23. kola Premijer lige donosi veliki okršaj na "Emirejtsu" gde Arsenal dočekuje Mančester junajted (17.30) u meču koji ima potpuno različitu težinu za dva kluba. Tobdžije jure titulu, dok "crveni đavoli" pokušavaju da uhvate priključak u borbi za Ligu šampiona.
25. 01. 2026. u 07:20
HRVATSKI HULIGANI NAPALI SRBE - DEVET HRVATA ZAVRŠILO U BOLNICI: Detalji tuče navijača u Tuzli
Malme i Crvena zvezda sastali su se u Ligi Evrope, a potom je došlo do tuče navijača u okolini Tuzle, u Bosni i Hercegovini, kada se deo Zvezdinih pristalica iz Republike Srpske avionom vraćao iz Švedske.
25. 01. 2026. u 14:30
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)