SPEKTAKL U LONDONU: Čelsi i Liverpul briljirali, a raduje se Siti

02. 01. 2022. u 20:04

Fudbaleri Čelsija i Liverpula odigrali su večeras u Londonu nerešeno 2:2, u 21. kolu engleske Premijer lige. Poveo je Liverpul 2:0 golovima Sadija Manea u devetom i Mohameda Salaha u 26. minutu.

СПЕКТАКЛ У ЛОНДОНУ: Челси и Ливерпул бриљирали, а радује се Сити

Mane je nakon velike greške Trevoha Čalobe izbio sam ispred golmana i udarcem levom nogom savladao nemoćnog Mendija. Sredinom poluvremena Salah je spretno iskoristio odlično proigravanje Aleksandra Arnolda i iskosa sa desne strane poslao loptu u mrežu.

Čelsi je uspeo do kraja poluvremena da stigne do izjednačenja. U razmaku od samo četiri minuta strelci za Čelsi bili su Mateo Kovačić u 42. i Kristian Pulišić u prvom minutu nadoknade poluvremena.

Prvo je Kovačić sjajnim udarcem iz voleja sa 20 metara pogodio desni ugao gola i smanjio prednost Liverpula, da bi do izjednačenja Čelsi stigao golom Pulišića nakon asistencije Ngola Kantea.

Čelsi je drugi na tabeli sa 43 boda, dok je Liverpul treći sa bodom zaostatka i utakmicom manje od Čelsija. Na prvom mestu trenutno je Mančester siti sa 53 poena.

Čelsi će u narednom kolu gostovati Mančester sitiju, dok će Liverpul dočekati Brentford.