REAL JE GAZDA MADRIDA: Benzema heroj, a Jović saučesnik

12. 12. 2021. u 23:00

Fudbaleri Reala savladali su Atletiko rezultatom 2:0 (1:0) u madridskom derbiju, u okviru 17. kola Primere

РЕАЛ ЈЕ ГАЗДА МАДРИДА: Бензема херој, а Јовић саучесник

Izabranici Karla Ančelotija su iskoristili svoje šanse, sačuvali prednost i učvrstili svoje mesto na vrhu tabele španskog prvenstva.

Prvi gol na meču postigao je Karim Benzema sjajnim volej udarcem u 16. minutu.

Prednost Reala je udvostručio Marko Asensio u 57. minutu posle druge asistencije na meču Vinisijusa Žuniora, ali je najveći deo posla kod tog gola obavio Luka Jović.

Reprezentativac Srbije je na polovini terena izvanredno primio loptu, okrenuo čuvara, povukao, pa proigrao Vinisijusa koji je kasnije našao Asensija.

Jović je meč počeo sa klupe, ali je već na poluvremenu zamenio nedovoljno spremnog Benzemu.

Real je dodatno pobegao pratiocima na tabeli, prvi je sa 42 boda, osam više od Sevilje, koja ima meč manje.

Atletiko je četvrti, sa 29 bodova, ali i utakmicom manje u odnosu na gradskog rivala.