CIRKUS NA KUPU SRBIJE: Iskusni golman tražio od sudije crveni karton, pa osam minuta nije hteo da izađe napolje

07. 10. 2021. u 09:40

SRPSKI fudbal je uvek u centru pažnje. Utakmica Kupa FSS na području Beograda između BASK-a i Radničkog NBG obeležio je nesportski potez iskusnog golmana i nekadašnjeg kapitena niškog Radničkog Borivoja Ristića.

ЦИРКУС НА КУПУ СРБИЈЕ: Искусни голман тражио од судије црвени картон, па осам минута није хтео да изађе напоље

"Sportski žurnal" javlja da je iskusni Ristić (38) na početku meča dobio crveni karton i da nije hteo da izađe napolje, da se inatio sudiji Filipu Markoviću i da se u svlačionicu preselio tek nakon što su ga Novobeograđani ubedili da to učini tokom osmominutnog prekida.

Sve se desilo u 9. minutu, kada je Ristić tražio žuti karton za domaćeg igrača zbog igranja rukom.

Sudija Marković je zatim obojici dao po žuti karton, da bi golman Radničkog potom rekao: "Daj meni crveni." Marković ga je poslušao i zbog toga je nastao prekid.

Inače, meč je posle 90 minuta završen rezultatom 1:1. Radnički je poveo u 40. minutu golom Rakića, a izjednačio je Đukić u 58. Domaćin je inače bio ljut na sudiju Markovića zbog toga što im u dva navrata nije svirao penal, a gosti su posle penal serije prošli dalje.