BEZ POBEDNIKA U DUELU BRAĆE MILINKOVIĆ SAVIĆ: Napoli nastavio da melje, pobedila i Roma

23. 09. 2021. u 22:45

U DUELU Torina i Lacija gde su snage odmerila braća Vanja i Sergej Milinković-Savić i pobednika nije bilo (1:1).

БЕЗ ПОБЕДНИКА У ДУЕЛУ БРАЋЕ МИЛИНКОВИЋ САВИЋ: Наполи наставио да меље, победила и Рома

Vanja je branio ceo meč za domaće, dok je vezista nebesko-plavih u igru ušao na početku drugog poluvremena umesto Luisa Alberta. Treba reći da je od 62. minuta za Torino na terenu bio i Saša Lukić.

Inače, domaći su bili nadomak trijumfa. Marko Pjaca je u 76. minutu pogodio za vođstvo svog tima, ali je u prvom minutu nadoknade Ćiro Imobila spasao goste, pošto je realizovao jedanaesterac.

Lacio ima osam bodova i nalazi se na sedmom mestu, dok je Torino deveti sa sedam.

Napoli igra fantastično od početka sezone u Seriji A. Ovaj klub došao je do pete pobede iz isto toliko mečeva.

Snagu tima Lučana Spaletija osetila je i Sampdorija koja je poražena na svom terenu sa 4:0.

Odličan meč odigrao je Viktor Osimen koji se dva puta upisao u strelce, dok su preostala dva pogotka postigli Fabijan Ruiz i Pjotr Zjelinski.

MOĆNI Napoli igra sjajno na početku Serije A/FOTO: AP

Ovaj meč je bio gotov posle 45 minuta kada su Napolitanci vodili sa 2:0. Do kraja utakmicu su još dva puta zatresli mrežu rivala i ostali jedina ekipa sa maksimalnim učinkom.

Roma je nakon poraza od Verone u prošlom kolu uspela da se vrati na pobednički kolosek, pošto je na "Olimpiku" savladala Udineze minimalnim rezultatom.

JUNAK Tami Ejbraham doneo pobedu Romi/FOTO: AP

Trenutak odluke desio se u 36. minutu kada je Tami Ejbraham iskoristio asistenciju Kalafiorija i pogodio mrežu "zebri".

"Vučica" je četvrta na tabeli sa 12 bodova, dok je Udineze na 10. mestu sa sedam.

BONUS VIDEO: Izjave igrača nakon duela Partizan - Crvena zvezda

PUTIN ODGOVORIO NA PONIŽAVANJE RUSIJE: Evo šta je poručio svetskim moćnicima sporta pred Olimpijske igre Pariz 2024

PUTIN ODGOVORIO NA PONIŽAVANjE RUSIJE: Evo šta je poručio svetskim moćnicima sporta pred Olimpijske igre "Pariz 2024"

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, još jednom je u prvi plan izbacio i sport. A kako najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" uopšte nisu naivne, poslednja dešavanja i dosad najveće poniženje za sportiste Ruske Federacije doveli su i do reakcije ruskog predsednikam Vladimira Putina.

18. 03. 2024. u 15:33