SUPERLIGA SRBIJE: Čukarički zaustavio seriju Napretka, Proleter slavio u Subotici

22. 09. 2021. u 19:56

FUDBALERI Čukaričkog pobedili su Napredak kao gosti u 10. kolu Superlige Srbije sa 2:1 i tako prekinuli seriju trijumfa Kruševljana.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Чукарички зауставио серију Напретка, Пролетер славио у Суботици

"Čarapani" su do ovog poraza imali tri vezane pobede, ali sada ih savladala četa Saše Ilića koja je zabeležila drugi uzastopni uspeh.

Meč je odlično počeo za "beđane" koji su poveli u 12. minutu preko Jovana Lukića. To je ujedno bio i jedini pogodak u prvom delu meča.

Po povratku na teren Napredak je krenuo nešto agresivnije ka golu gostiju i to im se isplatilo. Saša Marjanović doneo je izjednačenje timu Milana Đuričića.

Ipak, ceo plen je otišao za Beograd, a za to je zaslužan bio Đorđe Jovanović koji je osmim prvenstvenim golom postavio konačan rezultat.

Čukarički je sada peti na tabeli sa 17 bodova, dok je Napredak treći sa 18, ali i utakmicom više od večerašnjeg rivala.

Proleter je zabeležio važnu pobedu protiv Spartaka u Subotici (2:1).

Meč je fantastično počeo za goste, pošto je Bertalan Kun u 25. minutu savladao Miša Dubljanića.

Izabranici Vladimira Buača su imali odgovor, pa su poravnali rezultat preko Luke Bijelovića, ali je domaće navijače šokirao Veljko Mladenović u 87. minutu.

Spartak je posle ovog meča osmi na tabeli sa 12 bodova, dok je tim iz Novog Sada na 14. poziciji sa osma bodova.

BONUS VIDEO: Izjave igrača nakon duela Partizan - Crvena zvezda