VASIĆ I MAČKOVIĆ OSTALI BEZ MEDALJE: Srpski veslači završili trku na petom mestu!

A. Ilić

29. 07. 2021. u 02:22

SRPSKI predstavnici Miloš Vasić i Martin Mačković uspešno su otpočeli šesti dan na Olimpijskim igrama kada su naši reprezentativci u pitanju.

ВАСИЋ И МАЧКОВИЋ ОСТАЛИ БЕЗ МЕДАЉЕ: Српски веслачи завршили трку на петом месту!

Po prvi put posada iz Srbije  došla je u priliku da se bori za odličje na Olimpiskim igrama.

Uprkos svim pehovima sa korona virusom koji su snašli Vasića naš dvojac našao se u finalu.

Nakon petstorina metara naši veslači nalazili su se na četvrtoj pozicijij. Hrvatski takmičari bili su na prvom mestu, dok su iza ostali danski, odnosno kanadski veslači.

Nakon hiljadu metara srpksi par spao je na peto mesto, pretekli su ih Španci. Žestoka borba u toj etapi vodila se između Rumuna i Hrvata.

U sam finiš trke čamac naših reprezentativaca ušao je sa pete pozicije. Mačković i Vasić dali su poslednji atom snage kako bi prestigli Dance na trećoj poziciji. Neizvesna završnica viđena je u poslednjih 100 metara.

Nažalost, srpski duo završio je trku na petom mestu.

Hrvatski duo koji čine braća Martin i Valent Sinković trku je završio na prvom mestu za 06.15.29

Rumuni Kozmjuk i Tudosa trku su završili na drugom mestu sa 06.16.58 minuta, na trećem mestu bilo je danski par Saton, Fistavel, koji je trku završio za 06.19.88. Dok je naš par cilj prešao nakon 6.22.34