ITALIJA JE U FINALU EP: "Azuri" posle penala pobedili Španiju i boriće se za trofej (VIDEO)

06. 07. 2021. u 20:29 >> 23:41

ITALIJA se plasirala u finale Evropskog prvenstva pošto je pobedila Španiju nakon penala sa 4:2, posle 120 minuta fudbala bilo je 1:1.

ИТАЛИЈА ЈЕ У ФИНАЛУ ЕП: Азури после пенала победили Шпанију и бориће се за трофеј (ВИДЕО)

"Azuri" su uspeli. Po mnogima igraju najbolji fudbal na ovom kontitentalnom šampionatu i boriće se u nedelju za trofej.

Italiji je ovo četvrto finale i učiniće sve da obraduju naciju i osvoje veliki trofej koji bi svima mnogo značio, posebno što izabranici Roberta Manćinija nisu igrali na Svetskom prvenstvu 2018. godine u Rusiji.

Prvo poluvreme nije bilo mnogo sadržajno, ali je drugo bilo dosta bolje. Između ostalog u njemu su viđena oba pogotka.

Najpre je Federiko Kijeza u 60. minutu majstorski savladao Unaja Simona. Ipak, Španija je od tog momenta preuzela inicijativu i to joj se isplatilo.

Igrao se 80. minut kada je Alvaro Morata sjajnu akciju i asistenciju Danija Olma krunisao pogotkom.

Meč je otišao u produžetke koji nisu bili preterano zanimljivi, potom se došlo do penala koji su odlučili pobednika.

Bolji su bili "azuri" i na kraju slavili. Ključni penal za "furiju" nije iskoristio Morata, odlično je reagovao Đanluiđi Donaruma, dok je precizan u šestoj seriji bio Žoržinjo.

Italija će se za trofej boriti protiv pobednika meča Engleska - Danska koji je na programu sutra od 21 sat na "Vembliju".

Italija - Španija 1:1 (4:2 penalima).

Stadion: "Vembli". Sudija: Feliks Brih (Nemačka). Strelci: Kijeza u 60. minutu za Italiju - Morata u 80. minutu za Španiju.

Italija (4-3-3): Donaruma - Di Lorenco, Bonući, Kjelini, Emerson (od 74. Toloi)  - Barela (od 85. Lokateli), Žoržinjo, Verati (od 64. Pesina) - Kijeza (od 107. Bernardeski), Imobile (od 61. Berardi), Insinje (od 85. Beloti).

Španija (4-3-3): Simon - Aspilikueta (od 85. Ljorente), Garsija (od 109. P. Tores), Laport, Alba - Koke (od 70. Rodri), Buskets (od 106. Tijago Alkantara), Pedri - F. Tores (od 62. Morata), Ojarzabal (od 70. Moreno), Olmo.

PENALI: Italija - Španija 1:1 (4:2)

4:2 - Žoržinjo vodi Italiju u finale.

3:2 - Donaruma je zaustavio pokušaj Morate.

3:2 - Majstorija Bernardesika, pogodio je gornji golmanov levi ugao.

2:2 - Lagano pogađa Tijago Alakantara.

2:1 - Elegantno i sigurno je jedanaesterac izveo Leonardo Bonući.

1:1 - Dobro je Moreno izveo penal i postigao gol.

1:0 - Beloti je prvi koji je pogodio sa bele tačke.

0:0 - Gola još uvek nema, pošto je Dani Olmo prebacio gol.

0:0 - Unai Simon je odmah odbranio penal Lokateliju.

DRUGI PRODUŽETAK: Italija - Španija 1:1

120. MINUT - Penali će odlučiti putnika u finale Evropskog prvenstva.

119. MINUT - Osim poništenog gola "azura" ništa vredno pomena se nije desilo u drugom produžetku.

110. MINUT - Baš kao i na početku i sada je ofsajd. Domeniko Berardi je savladao Simona, ali je pogodak opravdano poništen zbog nedozvoljene pozicije.

106. MINUT - Drugi produžetak je počeo.

PRVI PRODUŽETAK: Italija - Španija 1:1

105. MINUT - Kraj prvog produžetka!

98. MINUT - Opasnost pred golom "azura". Olmo je poslao nezgodnu loptu iz slobodnog udarca pred gol Italije, odbio ju je Donaruma, probao je u nastavku akcije Morata, no njegov pokušaj nije bio dovoljno dobar da dovede Španiju do vođstva.

97. MINUT - Nema mnogo uzbuđenja u uvodnih nekoliko minuta prvog produžetka. Igra se oprezno na obe strane.

91. MINUT - Počeo je prvi od dva produžetka na stadionu "Vembli" u Londonu.

DRUGO POLUVREME: Italija - Španija 1:1

90+3. MINUT - Kraj utakmice! Igraće se produžeci.

80. MINUT - Španija je uspela da poravna rezultat. Savršena akcija "furije". Olmo je poslao perfektnu loptu, a fudbaleru Juventusa nije bilo teško da savlada Donarumu.

65. MINUT - Koke je poslao savšrenu loptu, ipak Ojarzabal se propisno obrukao. Sa svega pet metara nije uspeo glavom da zahvati loptu iako je sam bio.

60. MINUT - Italija je povela! Istrčali su sjajnu kontru "azuri", Laport je zaustavio Imobilea, ali se lopta odbila do Kijeze koji je fantastično šutirao u dalji ugao.

58. MINUT - Još jedan pokušaj iz daljine. Ojarzabal je šutirao, bez problema je intervenisao Donaruma.

53. MINUT - Najbolji minut igre na meču. Najpre je Buskets opasno zapretio i šutirao malo iznad gola, a onda je Kijeza na drugoj strani iskosa sa desne strane tukao po zemlji, no odlično je reagovao Simon.

47. MINUT - Počelo je drugo poluvreme na "Vembliju".

PRVO POLUVREME: Italija - Španija 0:0

45. MINUT - Kraj prvog poluvremena! U smiraj prvog dela prvi udarac Italije ka golu rivala uputio je Emerson. Ipak, opasnosti nije bilo.

42. MINUT - Za sada Italijani ništa nisu pokazali. Izabranici Luisa Enrikea su pokušali preko Ferana Toresa. Šutirao je iskosa sa desne strane, no to je uradio veoma lošte i lopta je otišla visoko preko gola.

27. MINUT - Velika šansa za Olma. Šutirao je sa sedam-osam metara, ali je odlično reagovao Donarumom i sačuvao svoju mrežu.

21. MINUT - Koliko je ovo bilo opasno. Emerson je stigao do lopte pre golmana Španije Simona. Dodao do Barele, koji nije uspeo da šutira na gol koji je bio prazan, te do promene rezultata nije došlo.

14. MINUT - Ne igra se mnogo napadački na početku utakmice. Ojarzabal je mogao da ugrozi Donarumu, no u poslednji čas je reagovala odbrana Italije i opasnost je otklonjena.

4. MINUT - Italija je zapretila, Barela je pogodio stativu, ali da je lopta završila iza leđa Simona on ne bi bio priznat, pošto se krilni napadač "azura" nalazio u ofsajdu.

1. MINUT - Počela je utakmica na "Vembliju". Glavni sudija meča je Nemac Feliks Brih.