FRANCUSKA ELIMINISANA SA EVROPSKOG PRVENSTVA: Švajcarska u sjajnom meču posle penala srušila šampiona sveta

28. 06. 2021. u 21:15 >> 23:46

SVETSKI šampioni Francuska eliminisana je sa Evropskog prvenstva. Švajcarska je bila bolja posle izvođenja penala sa 5:4, tokom 120 minuta fudbala bilo je 3:3.

ФРАНЦУСКА ЕЛИМИНИСАНА СА ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА: Швајцарска у сјајном мечу после пенала срушила шампиона света

Nakon Evropskog šampiona i svetski ide kući. "Trikolori" su ispustili dva gola prednosti u finišu i sami su krivi što neće nastaviti takmičenje.

Utakmica u Bukurešta bila je sjajna. Francuska idu kući iako na ovom prvenstvu nije doživela nijedan poraz, ali to je fudbal.

Ovo je bez ikakve dileme najveće iznenađenje do sada na šampionatu Evrope i po mnogima je pvi favorit za osvajanje prerano ispao.

Meč nije najbolje počeo po svetske prvake pošto je Švajcarska golom Seferovića povela od 15. minuta.

Imali su Švajcarci priliku u 55. minutu da udvostruče prednost ali ih je umesto toga snašao potop!

Prvo su promašili penal, a zatim ih je Karim Benzema kaznio sa dva gola za dva minuta. Kod oba je veliki posao odradio i Kilijan Mbape, naročito je efektno bilo dodavanje petom za 2:1.

Pogba je uvećao prednost Francuske koja je u poslednjih deset minuta ušla sa dva gola prednoti, ali onda je uslefio novi šok preokret i Švajcarci su stigli do izjednačenja i produžetaka!

"Sajdžije" će u borbi za polufinale protiv Španije koja je u prvom meču dana savladala Hrvatsku sa 5:3 posle produžetka.

Francuska - Švajcarska 3:3 (4:5 nakon penala).

Stadion: "Arena Nacionala" (Bukurešt). Sudija: Fernando Rapalini (Argentina). Strelci: Benzema u 57. i 59. minutu, Pogba u 75. minutu za Francusku - Seferović u 15. i 81. minutu, Gavranović u 90. minutu za Švajcarsku.

Francuska (3-4-1-2): Loris - Varan, Lengle (od 46. Koman/od 111. Tiram), Kimpembe - Pavar, Pogba, Kante, Rabio - Grizman (od 88. Sisoko) - Benzema (od 94. Žiru), Mbape.

Švajcarska (3-4-1-2): Zomer - Elvedi, Akanđi, Rodrigez (od 87. Mehmedi) - Vidmer (od 73. Mbabu), Frojler, Džaka, Zuber (od 79. Fašnaht) - Šaćiri (od 73. Gavranović) - Seferović (od 97. Šer), Embolo (od 79. Vargas).

PENALI: Francuska - Švajcarska 3:3 (4:5)

4:5 - Mbape promašuje!

4:5 - Mehmedi vraća vođstvo Švajcarcima

4:4 - Kimpembe pogađa

3:4 - Vargas je imao sreće. Loris je zakačio loptu, no ona je uspela da završi iza leđa golmana Francuske

3:3 - Tiram je uspeo da pogodi. Pročitao je stranu Zomer, ali nije uspeo da ukroti udarac

2:3 - Akanđi je prevario Lorisa

2:2 - Žiru za izjednačenje

1:2 - Šer ponovo donosi prednost Švajcarskoj

1:1 - Pogba precizan za "trikolore"

0:1 - Gavranović pogađa za "sajdžije"