RUČNOM BOMBOM NA KAFIĆ: Eksplozija u ugostiteljskom objektu u Istočnom Sarajevu
U UGOSTITELjSKOM objektu "Moka" u Istočnom Novom Sarajevu, jutros oko tri časa dogodila se eksplozija.
Policija RS uviđaj foto DPozderović
Prema nezvaničnim informacijama bačen je Molotovljev koktel, a vlasnik lokala je Aleksandar Nikolić, uhapšen u akciji "Transporter" kada je razbijen veliki narko-lanac.
Iz policije je saopšteno da tragaju za počiniocem, a događaj je okvalifikovan kao izazivanje opšte opasnosti. Kako je navedeno u PU Istočno Sarajevo, događaj im je prijavljen u 03.10.
- Policijski službenici izvršili su uviđaj na licu mesta u prisustvu sudskog veštaka, a o svemu obavešten tužilac OJT Istočno Sarajevo - rekli su iz policije.
Inače, u eksploziji koja je prijavljena u objektu koji se nalazi u Hilandarskoj ulici policajci su na licu mesta zatekli razbijen portal objekta, kao i radnika koji je lokalizovao požar.
Podsećanja radi, u akciji "Transporter" uhapšena je grupa koju terete za krijumčarenje više od 3.000 kilograma skanka iz Albanije, kao i susednih zemalja u BiH, i dalje krijumčarenje prema zemljama regiona. Terete se i za skladištenje veće količine skanka u BiH, a zaplenjeno je oko 316 kilograma.
Dokazi iz skaj-aplikacija
KAKO je ranije saopšteno iz Tužilaštva BiH, dokazi u slučaju "Transporter", između ostalog, proizilaze iz aplikacija - "Skaj" i "Anom", a u okviru predmeta biće zatraženo oduzimanje nezakonite imovinske koristi od oko osam miliona KM u nekretninama i vozilima. Navodi se da su optuženi koristili jednu, a neki i više pomenutih aplikacija.
Inače, u ovoj akciji, Sud BiH potvrdio je optužnicu protiv bivšeg savetnika nekadašnjeg ministra bezbednosti BiH Dragana Mektića, Bojana Cvijetića, i još 17 osoba koja ih tereti za šverc više tona narkotika.
Preporučujemo
I MRTVE NOSILI SA SOBOM: Obeležene tri decenije od egzodusa Srba iz Sarajeva
16. 03. 2026. u 17:29
PODRŠKA MLADIMA OD OPŠTINE NEVESINjE: Subvencije od 5.000 KM za gradnju doma
16. 03. 2026. u 05:00
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)