MATIJA BEĆKOVIĆ O AMERIČKIM AVIONIMA KOJI NADLEĆU SRPSKU: Slobodni su da se osramote
AKADEMIK Matija Bećković rekao je da jedino Srbi imaju krsnu slavu na koju su svi dobrodošli, kao i da nije neprirodno da Republika Srpska ima svoju slavu.
Foto: M. Anđela
Bećković je na svečanom prijemu u Banjaluci povodom Dana Republike - 9. januara rekao da je slava nešto što je sveto.
On je istakao da se spominju neki avioni koji lete iznad Republike Srpske, kao i da su ti isti slobodni da se osramote.
Prema njegovim rečima, večeras se oseti i ponos i prkos o kojem je i sam često pisao, kao i mnogi veliki pisci poput Branka Ćopića.
(SRNA)
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)