PRONEVERA 7,43 MILIONA: Ukinuta oslobađajuća presuda u slučaju RUGIPP
VRHOVNI sud Srpske ukinuo je oslobađajuću presudu dvojici šefova i saradnicama u Republičkoj upravi za geodetske i imovinsko-pravne poslove (RUGIPP), optuženima za zloupotrebe teške 7,43 miliona maraka, i predmet vratio na novo suđenje Okružnom sudu u Banjaluci.
Vrhovni sud RS, Foto O. Matavulj
U optuženičku klupu tako će ponovo sesti pomoćnik direktora RUGIPP Aleksandar Deurić, načelnik Odeljenja za nadzor Dragan Grulović, te službenice za pravne poslove Doris Kremenović i Željka Milinković.
- Sudsko veće je uvažilo žalbu tužilaštva. Prvostepena presuda je ukinuta i predmet je vraćen na novo suđenje Okružnom sudu u Banjaluci - rekla je za medije sekretar Vrhovnog suda RS Jelena Despotović.
Deurić, Grulović i Kremenović optužnicom se terete za iskorišćavanje službenog položaja, odnosno da su nezakonito omogućili da firma "Naš dom" a. d. Banjaluka stekne pravo svojine nad zgradom i pomoćnim objektom u banjalučkoj Grčkoj ulici čime su im pribavili 2,18 miliona KM.
Grulović i Kremenović su bili optuženi da su nezakonito omogućili da firma "Građa" stekne pravo vlasništva na parcelom od 33.000 kvadrata, čime je Banjaluka oštećena za 5,25 miliona KM.
Grulovića i Milinkovića treća tačka optužnice tereti za trgovinu uticajem, odnosno da su dogovarali obustavu istrage u predmetu "Varnica Marija", koju je vodilo banjalučko Okružno javno tužilaštvo.
ŽALBA
INAČE, Okružni sud u Banjaluci je u oktobru 2020. godine doneo oslobađajuću presudu, kojom je četvoro radnika RUGIPP oslobođeno krivice da su oštetili Grad Banjaluka za oko 7,4 miliona KM. Nakon ove presude usledila je žalba tužilaštva.
Preporučujemo
PONOVO SUDE PEDOFILU: Vrhovni sud Srpske ukinuo presudu Draganu B. iz Laktaša
11. 05. 2022. u 07:13
SUPRUGU UBO NOŽEM U STOMAK: Osuđen na četiri godine zatvora
27. 05. 2021. u 09:00
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)