STIJAKU I RADULOVIĆU 13 GODINA: Presuda Vrhovnog suda Republike Srpske bivšim banjalučkim inspektorima
VRHOVNI sud Republike Srpske osudio je bivše banjalučke inspektore za narkotike Srđana Radulovića i Ognjena Stijaka na ukupno 13 godina i pet meseci zatvora zbog organizovane prodaje droge i drugih krivičnih dela.
Radulović i Stijak, Foto Nezavisne
Ovo je četvrti put da im se izriče presuda. Odlukom veća Vrhovnog suda RS, Radulović je osuđen na jedinstvenu kaznu od osam godina i pet meseci zatvora, a Stijak na pet godina, što je za nekoliko meseci manje od prethodno donesene presude.
- Odbija se kao neosnovana žalba republičkog javnog tužioca, dok se delimičnim uvažavanjem žalbi optuženih i njihovih branilaca i majke optuženog Stijaka, preinačava presuda Okružnog suda Banjaluka u pravnoj oceni dela i u odluci o krivičnoj sankciji - navodi se u odluci Vrhovnog suda RS.
Podsećamo, u julu prošle godine Okružni sud Banjaluka osudio ih je na ukupno 13 godina i devet meseci zatvora. Radulović je tada osuđen na osam i po godina, a Stijak na pet godina i tri meseca zatvora i to za krivična dela počinjena u sastavu kriminalnog udruženja, pri čemu je Radulović označen kao organizator, a Stijak kao član grupe. Proglašeni su krivim za dela nedozvoljene proizvodnje i prometa droge, zloupotrebe službenog položaja, i falsifikovanje i uništavanje službene isprave, a Radulović i za iznuđivanje iskaza.
Pre toga, veće Vrhovnog suda RS u julu 2020. godine ukinulo je raniju presudu kojom su bili osuđeni na ukupno 14 godina i tri meseca zatvora, a predmet je vraćen na novi postupak.
Takođe, ranije su bili pravosnažno osuđeni na ukupno 15 godina i pet meseci zatvora, ali je presudu ukinuo Ustavni sud BiH zbog povrede prava na pravično suđenje korišćenjem nezakonitih dokaza.
Bivšim inspektorima je zabranjeno i obavljanje službene dužnosti na pet godina, s tim da se vreme provedeno u zatvoru ne računa.
KORISTILI MUP
OPTUŽNICA ih je teretila da su preprodavali drogu od 2011. do oktobra 2013. godine, kao i da su u takvim nezakonitim radnjama koristili infrastrukturu MUP RS, kao i deo droge koju bi zaplenili u policijskim akcijama.
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)