BAŠ JE UKUSNA PLJESKAVICA: Đacima u Japanu, povodom Dana državnosti naše zemlje, serviran srpski ručak

16. 02. 2024. u 08:23

Na Dan državnosti Srbije i u njenu čast, juče je mališanima u osnovnim i srednjim školama grada Hofu u prefekturi Jamaguči, tradicionalno poslužena hrana koja se jede u našoj zemlji. Na meniju je bila pljeskavica, ruska salata, somun, pileća supa i mleko.

БАШ ЈЕ УКУСНА ПЉЕСКАВИЦА: Ђацима у Јапану, поводом Дана државности наше земље, сервиран српски ручак

Tviter Serbia in Japan

Malim Japancima se obrok svideo, a tamošnji mediji su objavili i utiske dece. 

- Toliko je ukusno da ćete poželeti da probate i sami! Bilo je ukusno da sam zapravo poželeo da odem tamo. Sos uz hamburger i hleb baš idu dobro - pričala su deca, dok je jedan mališan dodao i da mu se čini "da u Srbiji ima mnogo zaista visokih ljudi" .

Tviter Serbia in Japan

Srpski ručak za đake u Japanu

Inače, kada su održane Olimpijske igde u Tokiju Hofu je bio grad domaćin ženske odbojkaške reprezentacije Srbije. U 28 osnovnih i srednjih škola u tom gradu posluženo je oko 10.000 obroka za mališane.


 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

RUSKA BABA ZAPREPASTILA CEO SVET: Ima 77 godina i upravo je uradila - ovo (VIDEO)