KIFLICE SA EUROKREMOM: Recept koji će vas oduševiti
Miris domaćih kiflica koji se širi kuhinjom, a unutra – kremasto iznenađenje! Ove mekane, mirisne kiflice punjene eurokremom pravi su hit za doručak, užinu ili slatko druženje uz kafu. Brzo se prave, još brže nestanu!
FOTO: Novosti
Kiflice sa eurokremom
Sastojci za testo
• 340 g brašna
• 1 kesica suvog kvasca
• 100 ml mlakog mleka
• 50 g šećera
• 100 g jogurta
• 50 g omekšalog putera
• 1/2 kesice praška za pecivo
• prstohvat soli
• 100 g seckane čokolade
Za premaz:
• 1 žumance
• 1 kašika mleka
Za dekoraciju:
• Prah šećer
• 50 g istopljene čokolade
Priprema:
-Pomešajte kašičicu šećera i dodajte suvi kvasac. Ostavite 10 minuta da se aktivira.
-Pomešajte brašno, ostatak šećera, jogurt, prašak za pecivo i prstohvat soli. Dodajte aktiviran kvasac i mesite 5-10 minuta.
-Dodajte omekšali puter i mesite još 5 minuta.
-Pokrijte testo i ostavite 30-60 minuta da naraste.
-Umesite seckanu čokoladu u testo, razvucite ga i podelite na 16 delova. Stavite eurokrem na kraj svakog dela i urolajte.
-Kiflice poređajte na pleh, pokrijte i ostavite da odmore ioš 30 minuta.
-Pecite ih na 180 stepeni 20 minuta.
Prijatno!
Preporučujemo
BRZI TOST SA JAJIMA, ŠUNKOM I SIROM: Brz, jednostavan i gotov za nekoliko minuta
09. 01. 2026. u 14:00
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)