ČILI OD ĆURETINE I CRNOG PASULJA: Vrlo pikantan, sočan i aromatičan obrok
Jelo koje će vam se dopasti pri prvom zalogaju.
Foto: Shutterstock
Sastojci:
- 1 kašika ulja
- 900 g mlevene ćuretine
- 180 g luka sitno iseckanog na kockice
- 2 kašičice belog luka u prahu
- 800 g paradajza isečenog na kockice
- 230 g paradajz sosa
- 360 ml pilećeg bujona
- 2 kašike ljute paprike u prahu
- 2 kašičice mlevenog kima
- kašičice dimljene paprike
- 2 kašičice kakao praha
- 1 kašičica šećera
- 1 1/2 kašičica soli
- 3/4 kašičice bibera
- 500 g pasulja iz konzerve, oceđenog i ispranog
Priprema:
Kako biste napravili čili od ćuretine i crnog pasulja, prvo zagrejte ulje u velikom loncu na jakoj vatri. Dodajte mlevenu ćuretinu i začinite sa 1 kašičicom soli i 1/2 kašičice bibera. Pržite 3-4 minuta. Dodajte luk u šerpu i pržite još 3-4 minuta ili dok ne omekša. Umešajte beli luk i pržite još 30 sekundi.
U šerpu dodajte paradajz isečen na kockice, paradajz sos, pileći bujon, čili u prahu, mleveni kim, dimljenu papriku, kakao prah, šećer, 1/2 kašičice soli i 1/4 kašičice bibera. Ostavite da provri.
Kuvajte 30 minuta, povremeno mešajući, ili dok se čili ne zgusne. Dodajte pasulj i kuvajte još 10 minuta. Probajte i po želji dodajte još soli i bibera. Servirajte odmah sa prelivima po vašem izboru. Uživajte!
(stvarukusa)
Preporučujemo
PIKANTAN PAPRIKAŠ OD ŠARANA: Vrhunsko jelo za predstojeće dane
07. 03. 2025. u 09:00Jovana Vasić
ŠNICLE U PIVSKOM SOSU: Meso meko kao puter, ukusno i sočno (VIDEO)
01. 03. 2025. u 09:00Jovana Vasić
ODLIČAN RUČAK IZ RERNE: Boranija u kremastom sosu sa komadićima hrskavog luka
27. 02. 2025. u 09:00Jovana Vasić
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Milanović iznenadio sve: "Hrvatska nema neprijatelja - osim Srbije! EU se pretvara u ratni projekat"
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović poručio je da njegova zemlja nema neprijatelja osim Srbije, i upozorio da se Evropska unija sve više udaljava od mirovnog projekta i jača procese naoružavanja, uz ograničen uticaj manjih država.
24. 04. 2026. u 11:29
Komentari (0)