DRAMA U VAŠINGTONU: Naoružani muškarac uhapšen u blizini Kapitola
U BLIZINI Kapitola policija je uhapsila naoružanog muškarca iz Zapadne Virdžinije starog 71 godinu, saopšteno je iz policije.
Foto: Depositphotos
Muškarac je nosio pištolj i 20 metaka, a policijski službenik je muškarcu prišao kada je viđen kako se parkira nasred raskrsnice u blizini Kapitola, prenosi Si-En-En.
On ga je upitao da li ima oružje u vozilu, na šta je muškarac odgovorio da se nalazi u centralnoj konzoli automobila.
Nakon toga odveden je u pritvor, a kod njega je pronađeno oružje i municija.
Policija navodi da je muškarac optužen za nošenje pištolja bez dozvole, posedovanje neregistrovane municije i nezakonito posedovanje vatrenog oružja.
Hapšenje je usledilo nakon što je na hiljade demonstranata upalo u zgradu Kapitola 6. januara u pokušaju da spreči da Senat potvrdi proglašenje Džozefa Bajdena za predsednika.
Nakon nemira u kojima je petoro ljudi ubijeno, uključujući jednog policijskog službenika, u Vašingtonu je pojačana bezbednost, pogotovo tokom prošlonedeljne inauguracije.
Preporučujemo
BAJDEN STIGAO U BELU KUĆU: Ovo će mu biti prvi potezi na novoj funkciji (FOTO/VIDEO)
20. 01. 2021. u 22:23
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)