KORONA NE POSUSTAJE: U svetu zaraženo 32.000.000 ljudi
PREMA podacima sajta Worldometers, u svetu je zaraženo korona virusom više od 32 miliona ljudi.
Foto: Piksabej
SAD su najviše pogođene pandemijom kovida-19 - zaraženo je više od sedam miliona ljudi, a preminulo je više od 200.000.
Na drugom mestu je Indija sa skoro šest miliona obolelih i sa više od 91.000 preminulih.
Brazil je na trećem mestu po broju zaraženih - 4,6 miliona ljudi je inficirano korona virusom, a preminulo je više od 138.000.
Na četvrtom mestu u svetu i prvom u Evropi je Rusija u kojoj je obolelo 1.1 milion ljudi, a preminulo skoro 20.000.
SZO je saopštio da se takozvanom KOVAKS-u (globalni plan vakcinacije), koji planira da isporuči oko dve milijarde doza vakcine globalno do kraja sledeće godine, pridružilo 156 država, ali da nedostaju velike zemlje poput Kine, Rusije i SAD.
Još jedan broj zemalja će se registrovati za globalni plan vakcinacije, a neka od kašnjenja nastala su zbog proceduralnih pitanja, a ne zbog sumnji u šemu, izjavila je danas portparolka Svetske zdravstvene organizacije (SZO) Margaret Heris.
A zdravstveni stručnjaci Južne Koreje upozorili su danas na potencijalno izbijanje takozvane tvindemije (istovremenih epidemija gripa i korona virusa) tokom zime.
Korejska agencija za kontrolu i prevenciju bolesti (KDCA) ranije je, takođe, potvrdila slučaj preklapanja obe respiratorne bolesti.
Preporučujemo
KORONA HARA HARA PLANETOM: Broj umrlih od posledica Kovid-19 premašio 900.000
09. 09. 2020. u 00:35
PONOVO PREKO 10.000 ZARAŽENIH U JEDNOM DANU: Epidemija hvata zamah u Francuskoj
22. 09. 2020. u 22:25
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)