PAO DOGOVOR: Belorusija će prva dobiti rusku vakcinu protiv korone

Новости онлајн

24. 08. 2020. u 17:24

PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandra Lukašenko dogovorili su se da Belorusija prva dobije rusku vakcinu protiv korone.

ПАО ДОГОВОР: Белорусија ће прва добити руску вакцину против короне

Foto: AP

- Lideri dve države su razgovarali (telefonom) o borbi protiv virusa korona. U tom kontekstu, predsednici su se dogovorili da beloruski građani, na dobrovoljnoj bazi, učestvuju u trećoj fazi testiranja vakcine protiv virusa korona koju je proizvela Rusija. Belorusija će biti prva država koja će dobiti ovu vakcinu - javila je beloruska televizija BelTA.

Kremlj je saopštio i da je Lukašenko informisao Putina o merama za normalizaciju situacije u Belorusiji.

Podsetimo, Ministarstvo zdravlja Rusije registrovalo je sredinom ovog meseca prvu u svetu vakcinu za prevenciju nove koronavirusne infekcije kovid 19, koju je napravio Naučni institut „Gamalej“ zajedno sa ruskim Fondom za direktne investicije.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (2)

BIO JE MILJENIK ŽENA: Gde je danas Nebojša Bakočević?