SVAKIH SEDAM MINUTA UMRE JEDNA OSOBA OD KOVIDA: Situacija u Iranu izuzetno teška, epidemija opustošila zemlju
U IRANU svakih sedam minuta umre jedna osoba od kovida-19, objavila je danas državna televizija, dok je Ministarstvo zdravlja registrovalo 215 novih smrtnih slučajeva od te bolesti.
Foto: EPA
U toj zemlji je od posledica kovida-19 umrlo ukupno 17.405 ljudi, a broj potvrđenih slučajeva porastao je za 2.598, na 312.035, saopštilo je ministarstvo.
Državni mediji upozorili su na nedostatak socijalnog distanciranja.
Neki stručnjaci, inače, sumnjaju u tačnost zvaničnih iranskih podataka o broju slučajeva. Izveštaj istraživačkog centra iranskog parlamenta iz aprila, naime, ukazuje da bi broj umrlih mogao da bude skoro dvostruko veći od onog koje je prijavilo ministarstvo zdravlja.
Preporučujemo
SZO SE OGLASILA O VAKCINI: Nema rešanja za koronu, a možda ga neće ni biti
03. 08. 2020. u 13:38
"ŠARENA LAŽA" U LEKU PROTIV KORONE: Rusi skinuli sa liste neefikasne medikamente
03. 08. 2020. u 11:30
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Novi silovit udar Irana; Teheran tvrdi da je Ali Hamnei živ (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
PROJEKTILI PADAJU NA DUBAI: Pogledajte neverovatan snimak, snažna eksplozija (VIDEO)
Dopisnici agencije AFP čuli su snažnu eksploziju u Dubaiju u subotu, a jedan od njih video je oblak dima kako se uzdiže iznad grada.
28. 02. 2026. u 16:42
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (0)