"DA ZAUSTAVIMO RUSKI TEROR I PRISILIMO RUSIJU NA MIR" Zelenski u Velikoj Britaniji
Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski i britanski premijer Kir Starmer usvojili su danas na sastanku u Londonu dodatnu odluku o zajedničkoj proizvodnji dronova presretača i dronova dugog dometa.
Foto: AP Photo/Laurent Cipriani
- Naš glavni zadatak sada je da zaustavimo ruski teror i prisilimo Rusiju na mir. Razgovarali smo o razvoju odbrambene saradnje. Interakcija u ovoj oblasti će omogućiti Ukrajini da dobije stabilno finansiranje za važne projekte, naime u proizvodnji dronova presretača i dronova dugog dometa. I postoji dobar rezultat današnjeg sastanka - dodatna odluka o zajedničkoj proizvodnji - naveo je Zelenski na Telegramu.
On je ocenio da će to ojačati obe zemlje. Kako je naveo, na sastanku je posebna pažnja posvećena jačanju protivvazdušne odbrane.
Zelenski je napomenuo da je važno pitanje uvođenje novih sankcija protiv Rusije.
- Moramo da izvršimo pritisak na energetski i bankarski sektor, flotu u senci, kompanije koje isporučuju komponente dvostruke namene koje se koriste u proizvodnji dronova i raketa, kao i na sve koji su uključeni u proizvodnju Orešnika. Sve što pomaže (ruskom predsedniku Vladimiru) Putinu da poveća proizvodnju oružja mora biti blokirano - istakao je on.
Zelenski je danas stigao u posetu Velikoj Britaniji, gde se već sastao sa kraljem Čarlsom.
(tanjug)
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Ministarstvo odbrane: U jednom oboreno 97 ukrajinskih dronova
21. 06. 2025. u 08:17 >> 14:31
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)