"ODLUČNO SAM ODBIO" Objava osnivača Telegrama - Jedna zapadnoevropska vlada tražila je da ućutkam konzervativne glasove u Rumuniji
OSNIVAČ aplikacije za razmenu poruka Telegram Pavel Durov izjavio je danas da je odbio zahtev zapadne vlade, koju nije imenovao, da "ućutka" konzervativne glasove u Rumuniji pre drugog kruga predsedničkih izbora, koji su se juče održali u toj zemlji.
Foto AP
"Jedna zapadnoevropska vlada... obratila se Telegramu, tražeći od nas da ućutkamo konzervativne glasove u Rumuniji pre današnjih predsedničkih izbora. Ja sam odlučno sam odbio", napisao je Durov na Telegramu.
On je u objavi kazao da "Telegram neće ograničavati slobode rumunskih korisnika, niti blokirati njihove političke kanale", uz emotikon bageta koji bi mogao da aludira Francusku.
"Ne možete 'braniti demokratiju' uništavajući demokratiju. Ne možete 'boriti se protiv mešanja u izbore' mešajući se u izbore. Ili imate slobodu govora i fer izbore - ili nemate. A rumunski narod zaslužuje oboje", rekao je Durov.
- Želeo bih da čestitam svom protivniku Nikušoru Danu, koji je pobedio na izborima. To je bila volja rumunskog naroda - naveo je Simion u video-poruci objavljenoj na Fejsbuku.
BONUS VIDEO:
KAKO SU RUSI POZDRAVILI SIJA: Ekskluzivni snimci sa Parade pobede
Preporučujemo
MAKRON: Pobeda Simiona u Rumuniji imala bi negativne posledice po susednu Moldaviju
16. 05. 2025. u 23:22
"TRAMP TAMO DA IZBACI 1000 VOJNIKA NA OSTRVO, NIKO MU SE NEĆE SUPROSTAVITI" Vučić o Grenlandu - Kada pitam a kako Kosovo, svi spuste glavu!
GOVOREĆI jutros u emisiji "Jutro" na Televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić dotakao se i licemerja međunarodne zajednice kada je u pitanju odnos koji sada imaju po pitanju Grenlanda i onaj koji su nekada imali po pitanju Kosova i Metohije.
25. 01. 2026. u 13:20
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)